Diváci se ještě nestihli usadit a brazilský fotbalista Felipe křižnou střelou z hranice šestnáctky poslal domácí do vedení – 1:0. Když ve 14. minutě zvýšil z rychlého protiútoku Provod na 2:0, nevypadalo to s rakovnickými hráči nejlépe. Hosté nesložili zbraně a ve 21. minutě snížili. To kapitán Červený vnikl do vápna a pohotovou střelou rozvlnil síť – 2:1. Po půlhodině hry mohl stejný hráč vyrovnat, ale jeho střela skončila těsně vedle domácí branky. Na druhé straně neuspěl v dobré pozici Takács.

Ani úvod druhé půle hostům nevyšel, když se parádní ranou ze dvaceti metrů prezentoval Vaněk – 3:1. Z ještě větší vzdálenosti se po hodině hry trefil Zeronik a zvýšil na 4:1. Snížit mohl Duchoň, ale gólman Sirotník zasáhl skvěle. Stejně se prezentoval i Buchlák proti střele Provoda. Na konečných 4:2 tak v závěru upravil výsledek rakovnický Klein.

„Opět jsme dostali rychlou branku a tentokrát dokonce v obou poločasech. To by se samozřejmě nemělo stávat. Byť jsme nebyli moc na míči, vytvořili jsme si poměrně dost nadějných příležitostí. Bohužel rozhodly dvě střely z dálky, z těch bychom inkasovat neměli,“ litoval po prohraném střetnutí předseda rakovnického SK Marek Tvrz. „Vstřelili jsme venku dva góly, rozloučili se sympatickým výkonem, ale myslím, že kdybychom byli produktivnější, tak jsme Slavii potrápili mnohem víc,“ dodal předseda rakovnického klubu.

Slavia B – SK Rakovník 4:2

Branky: 2. Felipe, 13. Provod, 48. Vaněk, 60. Zeronik – 21. Jar. Červený, 86. Klein. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 2:1.
SK Rakovník: Buchlák – Pelyak, Rendla, Klein, J. Krupička – Duchoň – Sklenka (70. Pelc), Jar. Červený, Hamouz (73. Jan Červený), Vilímek (46. P. Tvrz) – Hejda.

Miloslav Doležal