Poprvé bylo utkání odloženo kvůli silné průtrži mračen a na druhý pokus se kvůli dlouhotrvajícímu dešti sice hrálo, ale ne na hlavním hřišti. Diváci, kteří přišli do ochozů později, neviděli hned v první minutě povedenou narážečku Hejdy s Hamouzem na pravé straně, na jejímž konci byl přesný centr druhého jmenovaného na hlavu Severina, který poslal domácí z malého vápna do vedení – 1:0. Hosté ihned odpověděli několika nebezpečnými centry a po jednom z nich se v 8. minutě dočkali i branky. Ta ovšem pro ofsajd neplatila. O minutu později hlavičkoval na druhé straně po trestném kopu mimo branku Klein. Ve 14. minutě předvedl něco pro diváky Zach, když efektivně zlikvidoval hlavičku hostujícího Mlynaříka. Stále častěji se míč objevoval před brankou domácích, ale obrana byla pozorná. Ve 26. minutě však domácím pláchl Kropáček, ale Zach předvedl výborný zákrok. Dorážka jednoho z dobíhajících hráčů letěla mimo branku. Rakovničtí se připomněli ve 31. minutě kapitánem Červeným, jeho střelu z vápna však Švihořík vyrazil na roh. Úspěch nepřinesla ani přízemní přihrávka Červeného do malého vápna, hosté ji včas zblokovali. A v poslední minutě první půle se zaskvěl po rohovém kopu hostů Zach, když u levé tyče vyrážel hlavičku soupeře na další rohový kop.

Ve druhé půli měli hosté místy drtivou převahu a domácím se vůbec nedařilo udržet míč na polovině soupeře. V 51. minutě za již překonaného Zacha zaskočil Krupička a z brankové čáry vykopl míč s pomocí tyče zpět do hřiště. Až v 60. minutě zahrozili domácí, ale Červeného přihrávka Na Hejdu po úniku po pravé straně byla hosty zblokována na roh. V 72. minutě se ve vápně domácích uvolnil Kropáček, ale Zach předvedl další výborný zákrok. O tři minuty později zkoušel sám před Zachem štěstí Mužík, jenže šajtlí mířil mimo tyče. V 78. minutě předvedl Zach zákrok utkání, když vychytal střelu Kropáčka z malého vápna. Pět minut před koncem vykopl míč z brankové čáry Klein. Hosté se přes obětavě bránící domácí nedokázali prosadit ani v šestiminutovém nastavení, a tak si rakovničtí fotbalisté připisují druhou výhru v soutěži.

Navázat na ni mohou hned v neděli, kdy hostí Benešov.

„My jsme hned v první minutě vstřelili po pěkné kombinaci branku, ale pak jsme se čtyři pětiny utkání bránili tlaku soupeře. Díky bojovnosti, obětavosti a vynikajícímu výkonu Zacha jsme získali tři důležité body,“ radoval se z hubeného, ale hodně důležitého vítězství předseda rakovnického SK Marek Tvrz. „Všem hráčům děkuji za zodpovědný, bojovný výkon,“ dodal spokojený šéf klubu.

SK Rakovník – Domažlice 1:0

Branka: 1. Severin. Rozhodčí: Černý. ŽK: 4:2. Diváci: 450. Poločas: 1:0.
SK Rakovník: Zach – Pelyak, Klein, Duchoň, J. Krupička – Milec – Hamouz (67. P. Tvrz), Červený (94. Rohla), Hejda (88. Ducár), Sklenka (79. Razím) – Severin.

Miloslav Doležal