První půlhodina se odehrávala převážně na polovině domácích. Ve 4. minutě hlavičkoval po rohu volný Presl, ale Buchlák byl na místě. V 11. minutě poslal Ulbrich do velké šance Kubiše, ale Buchlák byl pozorný. O čtvrt hodiny později vyškrábl Buchlák z pod břevna střelu Helda. Poté se začali osmělovat i domácí. Pokus Červeného skončil mimo, druhý mířil do středu branky. Ale minutu před pauzou byl domácí kapitán faulován metr před šestnáctkou a Hejda parádně přes zeď poslal Rakovník do vedení – 1:0.

Úvod druhé půle patřil domácím, kteří hrozili ze standardních situací. V 56. minutě Satrapa v bráně hostů vyškrábl z pod břevna trestný kop Vilímka. Následovaly tři rohové kopy domácích a všechny přinesly velkou šanci. Ale nic z toho. A tak přišel trest. Nejprve Voráček hlavou vyrovnal a za dvě minuty vysunul Ulbrich Holého, který překonal Buchláka podruhé – 1:2. Vzápětí poslal do šance Červený Sklenku, ale ten místo střely volil přihrávku na Severina, kterou zblokoval skluzující Běloušek. Výhru hostů pečetil chvíli před koncem parádním volejem Valenta – 1:3.

„Zápas se lámal v šedesáté minutě, kdy jsme měli šance na vstřelení druhé branky. Jenže jsme nedali a hosté během dvou minut zápas otočili. Mrzí mě, že jsme neukončili sérii porážek,“ hlesl předseda SK Rakovník Marek Tvrz.

SK Rakovník – Písek 1:3

Branky: 44. Hejda – 63. Voráček, 65. Holý, 86. Valenta. Rozhodčí: Hodek. ŽK: 4:3. Diváci: 145. Poločas: 1:0. SK Rakovník: Buchlák – Pelyak, Rendla, Klein, J. Krupička – Sklenka, Červený, Duchoň, Hejda, Vilímek – Severin (78. Ducár).