Úvod patřil domácím, kteří dvacet minut diktovali tempo hry a vytvořili si několik závarů v soupeřově šestnáctce. Při jednom z nich vykopávali hosté míč z brankové čáry. Poté převzal taktovku soupeř a ve 31. minutě se ujal vedení, když Radimský doklepl míč po centru do prázdné branky. A o dvě minuty mohlo být pro domácí ještě hůře, ale Kimia výborným zákrokem Rakovnické podržel.

Druhý poločas patřil domácím víceméně celý. Byli více na míči, ale šance dlouho nepřicházela. Až v 57. minutě unikl po pravé straně Červený, ale na jeho přihrávku malým vápnem P. Tvrz nedosáhl. V 64. minutě předvedli domácí kombinaci středem hřiště, ale Červenému chyběl k zakončení pověstný krůček. Čtvrt hodiny před koncem vrátil Klein hlavou míč Tvrzovi, jeho hlavičku Jungr skvěle zlikvidoval. V 82. minutě si na pravé straně narazili míč Sklenka s Pelyakem, druhý jmenovaný našel přesným centrem Tvrze a ten nekompromisně hlavou vyrovnal. A tři minuty před koncem vypukla radost domácích naplno. Nejprve vracel Sklenkův roh do vápna hlavou Klein a jeden z hostů si málem vstřelil vlastní gól. Ten však padl až z následujícího rohu. Sklenka zatočil míč tak dobře, že jej kapitán hostů hlavou poslal do vlastní branky – 2:1. Pražané již nenašli síly na vyrovnání ani v nastavení a tak si Rakovník připisuje první výhru v ČFL po dvaadvaceti letech.

„První půle nebyla nejlepší. Do druhé jsme přeskupili řady, byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Hráčům děkuji za odvedený výkon,“ řekl trenér domácích Libor Šíma.

SK Rakovník – Admira 2:1

Branky: 82. P. Tvrz, 87. vlastní Martinic – 31. Radimský. Rozhodčí: Ježek. ŽK: 2:2. Diváci: 545. Poločas: 0:1.
SK Rakovník: Kimia – Pelyak, Klein, Krupička, Razím (46. P. Tvrz) – Sklenka, Duchoň ,Červený (90. Čech), Hamouz (80. Severin) – Schwendt (46. Hejda), Milec.

Miloslav Doležal