Už do poločasu to nevypadalo s Rakovníkem moc dobře. Sice diktoval hru, ale k tomu, aby rozvrátil pevný obranný blok Pražanů, měl docela daleko. Jednou se to přece jen povedlo, když posila ze Slavie, Brazilec Louis Felipe vysunul parádně Červeného, ten ale v nájezdu na gólmana poslal míč vedle.

Místo toho udeřilo před poločasem na druhé straně. Po dlouhém nákopu fauloval Rendla a rozhodčí Paták pískl penaltu – Žížala proměnil. „Sudí Paták hru hodně pustil, což se mi líbilo, ale v kontextu svého řízení mě odpískání penalty nesedělo. Nicméně faul to byl,“ uznal předseda SKR Marek Tvrz.

Mnohem víc zklamán byl z výkonu týmu po změně stran. Tým hrál najednou pasivně a strašně pomalu, a tak šance dlouho počítal jen soupeř. Dvakrát zachránil Rakovník skvěle chytající Zach, jednou vykopával stoper Rendla míč z brankové čáry. Díky tomu domácí pořád žili.

Petr Blažej
Podvod ve fotbalovém zápase žáků? Komise rozhodčích viní vedoucího mužstva

Nakonec si i oni jednu možnost vymodlili, i když až v páté nastavované minutě. Hradecký se objevil sám před brankářem, pálil na zadní tyč, jenže těsně minul. „To samozřejmě zamrzí, ale víc mě zklamalo, jak jsme hráli ve druhém poločase, to bylo vážně hodně pomalé. Měli jsme jen pár závarů, z nichž gól sice může padnout, ale Motorlet měl šancí víc. I proto bych řekl, že vyhrál zaslouženě,“ dodal Marek Tvrz, který při kritickém nedostatku rozhodčích v okrese o tomto víkendu bude pomáhat i v „pralese“ s píšťalkou.

SK Rakovník – Motorlet Praha 0:1 (0:1). Branka: 44. Žížala (PK). Rozhodčí: Paták – Kříž, Kubec. Diváků: 250.

Rakovník: Zach – Hamouz, Modesto, Rendla, Mattheus (71. Novotný) - Hradecký, Doucoure (46. Hejda) - Joao Felipe, Agostinho (59. Potchi), Traore – Červený (46. Nwachukwa).