S Costou, Ben Chaimem, Karlssonem a uzdraveným Váchou šla do zápasu rezerva Sparty jako jasný favorit. A již v 8. minutě po centru Amblera poslal domácí do vedení hlavou Gabriel. O deset minut později našel Costa dlouhým pasem za obranu Karabce, jehož trochu zbytečně fauloval Zach. Následnou penaltu Moberg Karlsson s přehledem proměnil – 2:0. Ve 35. minutě Talovierov parádně vysunul Karabce a ten sám před Zachem nezaváhal – 3:0.

Tlak domácích pokračoval i ve druhé půli, ale hosté bránili v hlubokém bloku a bojovností a obětavostí nepouštěli domácí do vyložených šancí. A když už se letenští do šance dostali, tak byl na místě Zach, nebo končily míče mimo branku. V závěru nastřelil Patrák tyč hostující branky a v poslední minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující P. Tvrz.

„Předvedli jsme koncentrovaný výkon. Sparta se dvakrát prosadila po pěkné kombinaci a jednou ze zbytečné penalty. Domácí výborně kombinovali, ale i my měli dobré pasáže, škoda, že jsme některou akci nedotáhli do zdárného konce. Pozitivem je návrat Sklenky do sestavy, předvedl velmi dobrý výkon. Upřímně jsme na Spartě neměli co ztratit, mohli jsme jen překvapit. Odjíždíme se vztyčenou hlavou,“ řekl předseda rakovnického klubu Marek Tvrz.

Sparta B – SK Rakovník 3:0

Branky: 8. Gabriel, 19. Moberg Karlsson (PK), 35. Karabec. Rozhodčí: Šulcová. ŽK: 0:5. ČK: 90. P. Tvrz (Rakovník). Diváci: 300. Poločas: 3:0.
SK Rakovník: Zach – Pelyak, Rendla, Duchoň, P. Tvrz – Hamouz (46. J. Krupička), Sklenka, Milec (71. Rohla), Vilímek – Jar. Červený, Hejda (80. Severin).

Miloslav Doležal