V duelu s Brozany proti sobě stáli známí trenéři. Rakovník převzal nedávno Martin Pulpit a u severočeského mužstva už roky působí někdejší hvězda Sparty, Schalke null für i národního celku Jiří Němec. Pulpit měl starosti, koho postavit do branky, protože Zach je dlouhodobě zraněn Janda, jenž čapal s Kladnem, je stále vázán i v Dukle, a tak musel do karantény. Mezi tyče proti musel mladíček z dorostu Tureček a nervozita z prvního startu za chlapy na něm byla trochu znát.

Vedli ovšem domácí, když po pěkné akci museli hosté faulovat Hejdu, jenž sám z penalty otevřel účet (4.). Už v 10. minutě bylo po přetaženém centru a přesné ráně za zadní tyč vyrovnáno, ale za domácí šli do vedení ještě jednou. Tentokrát ve formě hrající Jar. Červený uštrykoval tři protivníky a v koncovce se tenhle borec mýlí málokdy. Dal už třetí branku ve druhém zápase, tahle byla nejpěknější… Bohužel už za dvě minuty přišel brejk Brozan, útočník se dostal po centru před stopera a vyrovnal. Navíc za další dvě minuty hosté propálili Turečka i z úhlu a rázem vedli 2:3.

Tenhle stav už vydržel do konce, malorážky, kulovnice, děla i houfnice všech hráčů ukončily pro sobotní dopoledne činnost, nábojnice osleply. Šance přitom byly k vidění i ve druhé části zápasu. Hosté měli největší po nepřímém trestném kopu uvnitř malého vápna, ale domácí obrana pokus zblokovala. V závěru převzali domácí iniciativu, posledních dvacet minut Brozanské přitiskli, ale v největší šanci selhal Jan Červený, který hlavičkoval z ideální pozici jen do náručee brankáře.

„Přes porážku však musím říci, že výkon mužstva byl podstatně lepší než v úvodním duelu s Kladnem,“ řekl Marek Tvrz.

SK Rakovník – Sokol Brozany 2:3 (2:3). Branky SKR: Hejda z PK, Jaroslav Červený.

Rakovník: Tureček – Tvrz, Duchoň, Rendla, Rohla – Hejda, Krejčík, Hamouz, Pelyak – Jar. Červený, Racocha. Střídali Jan Červený, Weis.

close SK Rakovník (ve žlutém) - Sokol Brozany 2:3. Fotbalová příprava. info Zdroj: Antonín Vydra zoom_in

Foto: Antonín Vydra