Hned na závěr prvního dne soustředění zavítali fotbalisté Tatranu k přátelskému zápasu do Karlových Varů. V zelenobílém dresu se představil i navrátilec Stanislav Mařík a dvaadvacetiletá posila z Kladna Aleš Nesládek.

Úvod zápasu hraného na „umělce“ za záře reflektorů patřil překvapivě Tatranu a hned v 5. minutě měl velkou šanci P. Kučera. Po kolmici od Maříka se ocitl sám před gólmanem Chárou, ale pouze jej nastřelil. Stejný hráč trefil po kličce brankáři o chvilku později jen brankovou konstrukci. Za domácí se připomněl nebezpečným pokusem Geňo, ale Kabele byl připraven. Ve 14. minutě ztratili hosté míč na soupeřově polovině, domácí podnikli rychlý protiútok a Shorný po kličce Kabelemu poslal míč do prázdné branky – 1:0. Inkasovaná branka vzala na chvíli hostům vítr z plachet, ale ve 33. minutě se za šestnáctkou opřel do míče P. Kučera a nádhernou ranou do šibenice vyrovnal. Přesto šli do kabin spokojenější domácí, když ve 45. minutě vystihl Geňo malou domů Rotheho, obešel Kabeleho a poslal Vary opět do vedení.

Druhý poločas patřil domácím. Kteří si vypracovali několik velikých šancí, ale v brance Tatranu předváděl neskutečné zákroky Kabele. V 78. minutě ovšem nestačil na přesnou střelu Mestla – 3:1.

O dvě minuty později ovšem hosté snížili, když Omovie s Maříkem připravili Vránovi míč do ideální pozice a ten poslal míč přesně k tyči – 3:2. Domácí ještě v 82. minutě po další rychlé kombinaci překonali díky Kalinovi výborně chytajícího Kabeleho počtvrté – 4:2.

Trenér Tatranu Rakovník Radek Polášek řekl o zápase: „Byla to prověrka s třetiligovým týmem, a ta je vždy prospěšná. S předvedeným výkonem v prvním poločase jsem spokojený, jen výsledek neměl být 1:2, ale 3:1,“ řekl kouč poražených. „Druhý poločas už patřil domácím a nebýt několika výborných zákroků Kabeleho, byl by výsledek krutější. Jsem rád, že jsme mohli v rámci soustředění odehrát takové utkání a vyzkoušet v něm některé herní varianty,“ dodal kouč Polášek.

Karlovy Vary – Tn Rakovník 4:2

Branky: 14. Shorný, 45. Geňo, 78. Mestl, 82. Kalina – 33. P. Kučera, 80. Vrána. Poločas: 2:1.
Tatran Rakovník: Kabele – Rothe (64. Černý), Vecka, Verner (58. J. Kučera), Černý (46. Kutafin) – Bredler – Hradecký (46. L. Dolák), Novák, Mařík, P. Kučera (46. Kingsley Omovie) – Nesládek (46. Vrána).