Úvod vyšel hostům skvěle. Již v 5. minutě vysunul Junek uličkou Kučeru a ten technicky překonal vyběhnuvšího Jelínka. O chvilku později Hradeckého hlavičku vykopl z brankové čáry domácí kapitán. Ve 13. minutě našel Rothe Kučeru, jeho střelu Jelínek vyrazil, ale Junek dorážkou uklidil míč do levé šibenice – 0:2. Poté se vytáhl Kabele, když likvidoval střelu domácích ze dvaceti metrů. A po půlhodině hry nejprve skvěle vyškrábl hlavičku Neumana a poté i střelu Mencla.

Úvod druhé půle patřil domácím. Hlavičku Mencla v 50. minutě ještě Kabele vyrazil, ale na dorážku Slaničky byl krátký – 1:2. Za pár minut nedosáhl o milimetry Belák na centr Slavíčka.

V 78. minutě chytil Jeslínek trestný kop P. Kučery. Ale o minutu později se míč dostal od Doláka k Junkovi a ten z první technicky přehodil domácího gólmana – 1:3. V 89. minutě domácí Ransdorf hlavou snížil – 2:3. V posledních vteřinách zápasu nastřelil po brejku Junek pravou tyč.

„Povedl se na vstup do utkání, dali jsme dva góly a další šance neproměnili. Pak se domácí dostali do hry. I když jsme připravovali hráče na úvod druhé části, tak domácí snížili. Poté byli domácí nebezpeční, ale my vstřelili třetí branku. Myslím, že jsme vyhráli sice šťastně, ale zaslouženě, i když se zbytečnými obavami,“ řekl trenér Tatranu Vasil Boev. 

Štětí – Tatran Rakovník 2:3

Branky: 50. Slanička, 89. Ransdorf – 5. Kučera, 13. a 74. Junek. Rozhodčí: Talpáš. ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas: 0:2.
Tatran Rakovník: Kabele – Vild (69. Bělíček, 90. Kutafin), Vecka (53. Kingsley-Omovie), Bredler, Hradecký – P. Kučera, Rothe (76. Dolák), Věchtík, Verner, Hrobník (68. Nesládek) – Junek.

Miloslav Doležal