Úvod vyšel domácím náramně. Hned v 6. minutě poslal Kučera přesný centr na Junka a ten mířil hlavou přesně – 1:0. O chvíli později mohl stejný hráč po centru Vrány přidat druhou branku, ale mířil mimo. Neuspěl ani Mařík z trestného kopu, když jeho pokus skončil na hostující zdi. Nymburk po celý první poločas hrozil výhradně po standardních situacích, s nimiž si domácí poradili.

Druhý poločas přinesl mnohem ofenzivnější podívanou. Hosté se hnali za vyrovnáním, ale to domácím vyhovovalo a podnikali nebezpečné protiútoky. Vyrovnat mohl hlavičkující Herčík, ale Kabele byl na místě a Dudla při další hlavičce nemířil přesně. V 55.minutě hlavičkoval na druhé straně nebezpečně Kingsley Omovie a o chvilku později vychytal po pěkné kombinaci Ryšku gólman Plaček. Domácí byli stále nebezpečnější, vázla jen finální přihrávka. V 71. minutě vystihl Kingsley Omovie špatnou rozehrávku hostů, udělal kličku gólmanovi a ten jej fauloval. Nařízenou penaltu však Verner poslal mimo branku. Přišla 76. minuta a v ní naprosto skvostný gól Kučery. Mařík poslal do vápna centr, Kučera se zavěsil do vzduchu a v akrobatické pozici poslal míč přes hlavu na zadní tyč Plačkovi branky – 2:0. V 83. minutě zahodil během pár vteřin dvě veliké šance Junek. Stejný hráč ovšem z následující akce zvýšil střelou k levé tyči vedení domácích na 3:0, čímž pečetil naprosto zasloužené vítězství domácích. V úplném závěru nastřelil ještě Dolák pravou tyč.

„Věděli jsme, co chceme hrát a to se nám dařilo. Dvě třetiny zápasu byly od branky k brance, to se možná líbilo divákům ale trenérům moc ne. Závěr byl jasně v naší režii, mohli jsme přidat další góly. Výhra s nulou vzadu, spokojenost,“ radoval se trenér Tatranu Rakovník Radek Polášek.

Tatran Rakovník – P. Nymburk 3:0

Branky: 6. a 84. Junek, 76. Kučera. Rozhodčí: Řeháček. ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0.
Tatran Rakovník: Kabele – Hradecký (87. Dolák), Bredler, Vecka, Vrána – Ryška (83. Rothe), Verner, Mařík, Kučera – Kingsley Omovie (80. Nesládek), Junek (86. Kutafin).

Miloslav Doležal