Domácí nastoupili na svého soupeře s velkým elánem a od začátku byli nebezpečnějším týmem. Nesládkova hlavička po centru Vernera byla zblokována obranou, další Vernerův centr po rohu usměrnil Vrána do náruče gólmana. Ale v 8. minutě se domácí dočkali. Novák si narazil míč s Rothem, jeho centr skončil po souboji Nesládka s obránci u nohou Maříka a ten pohotově levačkou poslal míč z deseti metrů do sítě – 1:0.O deset minut později bylo ještě veseleji. Vránův trestný kop odvrátili obránci jen k Maříkovi a ten z hranice šestnáctky poslal opět levačkou míč přesně k tyči – 2:0. O pár vteřin později unikal domácí obraně Kursa, ale Bredler jej čistým skluzem na poslední chvíli o míč připravil. Ve 21. minutě předvedl skvělé gesto fair-play domácí Kingsley-Omovie. Novák jej poslal výbornou přihrávkou do úniku, domácí útočník obešel gólmana a posléze upadl. Sudí neváhal a pískal faul na hranici šestnáctky. Jenže Kingsley-Omovie rozhodčího upozornil, že faulován nebyl!!! Po půlhodině hry napřáhl ze dvaceti metrů Verner, míč však minul o metr pravou tyč.

Druhý poločas začal ve stejném duchu, jakým první končil. Domácí s přehledem kontrolovali vedení, hosté se marně snažili byť jen o náznaky šancí. V 57. minutě vybojoval Kingsley-Omovie na půlce míč, posunul jej Maříkovi, ten si jej vyměnil s Novákem a po kličce jednomu z obránců dotřetice levačkou poslal míč tentokrát k pravé tyči – 3:0. Hosté se připomněli až v 75. minutě, ale Kabele střílený centr Veselého před branku nepustil Ihned z protiútoku střílel nebezpečně Kingsle-Omovie, gólman hostů byl na místě. S chutí hrající Mařík zkusil štěstí i pravačkou, ale jeho střelu z 81. minuty brankář Martinec vyškrábl na roh. V úplném závěru se domácí dočkali počtvrté. Černý získal míč a narazil si s Junkem. Poté přihrál Ryškovi, který si pro změnu vyměnil míč s Kingsley-Omoviem a levačkou uklidil míč z deseti metrů přesně k pravé tyči – 4:0.

Radek Polášek, trenér Tatranu Rakovník zářil spokojeností. „Myslím, že jsme byli po celý zápas lepší a zaslouženě vyhráli. Těší mě také nula obdržených branek. Pro kluky je výhra odměnou za práci a přístup k tréninkům a fotbalu celkově. Nerad používám slovo smůla, ale v prvních třech zápasech si na nás trochu sedla. Snad jsme to protrhli. Ale pořád jsou to jen tři body, musíme makat dál,“ má jasno rakovnický kormidelník.

Příští zápas odehraje Tatran Rakovník v sobotu 6. dubna od 10:15 hodin v Neratovicích.

Tatran Rakovník – Březová 4:0

Branky: 8., 18. a 57. Mařík, 90. Ryška. Rozhodčí: Martínek. ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas: 2:0.
Tatran Rakovník: Kabele – Hradecký (89. Černý), Vecka, Bredler, Vrána – Rothe (73. Kutafin), Verner, Mařík (84. Junek), Novák, Nesládek (80. Ryška) – Kingsley-Omovie.

Miloslav Doležal