Ve 3. minutě hledal Mařík přízemním centrem Kingsley-Omovieho, ale u míče byl dříve gólman Šrámek. Hosté přenesli hru na dva doteky přes Kostku až k Ezealovi a ten se štěstím poslal míč kolem Kabeleho do sítě – 0:1. Netrvalo ani minutu a Kabele sebral pádem pod nohy gólovku Zolotuchinovi. Stejný hráč střílel těsně vedle domácí branky v 18. minutě. O dvě minuty později vykopl Junkovu střelu na brankové čáře stojící obránce a Kučerovu dorážku skvěle zlikvidoval Šrámek. Další Junkův pokus v nadějné pozici zablokoval Holeček. Ve 26. minutě fauloval Junka při výskoku Janků, jenže Verner trefil z penalty jen tyč soupeřovy branky. Ve 29. minutě hosté Schulzem dostali míč do sítě, ale z ofsajdu. V závěru poločasu vychytal Šrámek pokusy Hradeckého i Nesládka.

V úvodu druhé půle stříleli nad Mařík z trestného kopu i z nadějné pozice Kučera. Vyrovnání přinesla až individuální akce Omovieho a jeho technická střela přes celou bránu, když se míč odrazil od tyče do sítě – 1:1. Hostům mohl vrátit vedení Janků, ale Kabele byl proti. A tak v 58. minutě Mařík nasadil jesle stoperovi Frohnovi a přihrál Junkovi před prázdnou branku – 2:1. Vyrovnat mohl po centru Zolotuchina hostující Schulz, ale mířil nad branku. Na druhé straně Omovieho vychytal Šrámek. Domácí v závěru zkušeně uhlídali výhru a posunuli se v konečné tabulce před poslední Most.

„Chtěli jsme se rozloučit výhrou a neskončit poslední. Obojí se povedlo. Výsledek mohl být mnohem divočejší, šance na to oba týmy měly,“ zhodnotil utkání trenér rakovnického Tatranu Radek Polášek.

Tn Rakovník – Meteor Praha 2:1

Branky: 54. Kingsley-Omovie, 58. Junek – 3. Ezeala. Rozhodčí: Langmajer. ŽK: 0:4. Diváci: 60. Poločas: 0:1.
Tatran Rakovník: Kabele – Černý (37. Nesládek), Bredler, Vecka, Hradecký – Rothe, Mařík, Verner, Kučera (89. Kutafin) – Junek (86. Dolák), Kingsley-Omovie (82. Ryška).