Domácí měli lepší vstup do utkání a již v 7. minutě mohli jít do vedení. Hrdlička poslal malou domů, gólman Malina míč špatně zpracoval a Junek mu jej vypíchl. Udělal Malinovi kličku, ale při zakončení uklouzl, a tak přihrál míč pod sebe Hrobníkovi, jehož střelu vyhlavičkovali obránci z brankové čáry do bezpečí. V 11. minutě již branka přišla. Kučera dobíhal dlouhý míč, Malina musel hlavičkovat mimo pokutové území a Nesládek vrátil míč pohotovým lobem z pětatřiceti metrů do prázdné branky – 1:0. Ve 25. minutě si v nadějné situaci špatně zpracoval míč Junek. Chvilku na to se přesnou střelou z vápna prosadil P. Kučera a zvýšil náskok domácích – 2:0. Stejný hráč mířil nad branku ve 32. minutě po vysunutí od Junka. Hosté si v první půli nevypracovali ani jednu vyloženou šanci.

V 55. minutě hlavičkoval těsně nad branku osamocený hostující Kejha. Nepříjemnou střelu musel Hradeckému likvidovat po hodině hry Malina. Hosté vsadili na riziko, útočili ve větším počtu hráčů a domácím se otevíral prostor na brejky. Při jednom z nich běželi v 78. minutě čtyři domácí na jediného obránce, ale Borák nedokázal dobře přihrát. Dvě minuty poté se podruhé v zápase prosadil z hranice šestnáctky P. Kučera, tentokrát přesnou levačkou – 3:0. V závěru nejprve Kabele vyrážel na roh střely Michálka a Kejhy, aby po závaru inkasoval z dorážky od Hrdličky – 3:1. Přesto se domácí mohou radovat ze zcela zasloužené výhry nad lídrem tabulky.

„Povedlo se nám navázat na druhou půli zápasu s Chomutovem. Navíc jsme se vyvarovali hrubým individuálním chybám a proměnili některé šance,“ uvedl po utkání spokojený trenér rakovnického Tatranu Radim Nečas. „Výhra nad velice kvalitním soupeřem je cenná a naprosto zasloužená, i když mohla být klidně vyšší. Hráči zaslouží pochvalu a poděkování,“ dodal Nečas.

Tn Rakovník – Český Brod 3:1

Branky: 27. a 80. P. Kučera, 11. Nesládek – 88. Hrdlička. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 1:3. Diváci: 101. Poločas: 2:0.
Tatran Rakovník: Kabele – Stojka (7. Černý), Vecka, Hradecký, Borák – Nesládek (90. Vild), P. Kučera (89. Vrána), Verner, Hrobník, Omovie – Junek (75. Věchtík).