Jak už to bývá, když se nedaří, někteří hráči odcházejí za lepším. Ani Tatran se tomu nevyhnul. Už po podzimu nahlásil konec brankář Ivan Žulevič, jenž to aktuálně zkouší v Benešově. Už během podzimu skončil zkušený Petr Kučera, který si zatím angažmá hledá. Vrátit se měl původně brankář Petr Kabele, nicméně ve Hřebči byl spokojen a chce tam zůstat. Na brankářském postu tak může mít Tatran potíže. „Máme šikovného Adama Dunaje, ale je to mladičký kluk a hodit ho do toho rovnýma nohama nechceme. Neříkám, že by to nezvládl, ale nechceme jeho vývoj uspěchat. Podle mne by měl na divizi i Adam Beneš, a to přesto, že se chce věnovat hlavně pískání,“ myslí si Svoboda.

Tatranu se v pauze povedlo dát klub dohromady. Povedly se tři základní věci: mužstvo má zkušeného trenéra spjatého s klubem, zůstala silná trojka zkušených plejerů, oba šikovní Afričané a dobře je doplňuje parta mladých, kteří už mají leccos odkopáno. Na Šamotce tak bude do budoucna na čem stavět.

Trenérem je nově Václav Eck, který byl povýšen z béčka na šéftrenéra dospělých. „S Vaškem jsme jednali před Silvestrem a během půl hodiny se dohodli. Ukázal, že má Tatran rád a nenechal ho ve štychu,“ těší Davida Svoboda, podle něhož Eck povede áčko i béčko. V A týmu mu pomůže jako hrající asistent Miroslav Verner, s rezervou Zdeněk Pichner. Pokud dojde k souběhu, bude Eck na lavici prvního týmu.

Jak už bylo řečeno, zelenobílí se dál mohou opřít i silná bedra stálic Hradeckého, Vernera či Rotheho, zůstali afričtí bojovníci Omovie s Donkorem a do dobrých fotbalových let dorůstá silná generace kolem Hrobníka, Doláka, Čecha, Šrédla, Lisnera, Pecháčka a vlastně i Vrány, neboť majitel jedné z největších pumelic v centrální části Česka se konečně dal po zranění dohromady. „K těmhle klukům bych klidně připočítal ještě Marka Kučeru, který dosud hrál za béčko, ale pokud se kousne, na divizi podle mého soudu má,“ říká Svoboda.

S přípravou začali na Tatranu ve středu 12. ledna a účast je zatím výborná. Klub bude využívat svůj areál, také plavecký bazén s vířivkou či saunou. Jen s přípravnými zápasy se rozhodl šetřit. Hrát je bude až od 12. února, hráčů přece jen nemá tolik. „Zatím budeme dřít kondici. V sobotu na to máme i výběhy, po nich společný oběd a pak zmíněný bazén. Zápasy při počtech našich hráčů nejsou zatím na místě,“ dodal David Svoboda.