Dres A mužstva poprvé oblékl libušínský brankář Petr Cipra, kladenský dorostenec a odchovanec SK Rakovník Jan Šrédl a první minuty za A mužstvo rovněž sbíral dorostenec Daniel Devera.

Domácím se povedl vstup do utkání a aktivita byla přetavena i ve vedoucí branku. V 5. minutě poslal centr před branku hostů J. Krupička, před brankou Dukly vznikl závar a odražený míč napálil volejem do branky Zd. Schwendt – 1:0. Hosté se dostali do hry a zlobili Rakovnické rychlým přechodem do útoku přes hbitá křídla. Ve 21. minutě měl druhý gól na kopačce Sklenka, ale z trestného kopu z hranice pokutového území trefil pouze zeď. Druhá branka přišla ve 28. minutě, kdy výborně hrající mladík Šrédl po rychlém brejku našel ve vápně volného J. Červeného, který se nemýlil – 2:0. Vzápětí mohla Dukla snížit, ale hostující hráč v jasné brankové příležitosti trefil pouze tyč. O pět minut později byl další útok hostů zakončen sice krásným volejem, ale střela mířila vedle Ciprovy branky. V 37. minutě Hamouz krásnou uličkou poslal do úniku Červeného. Ten se kličkou zbavil i brankáře a zakončil pohodlně do odkryté branky – 3:0.

Do druhého poločasu domácí prostřídali sestavu a na hřiště přišlo pět nových borců, což se projevilo i na výkonu. Dukla jasně převzala otěže hry a strojovou kombinací diktovala tempo hry. Branku vstřelila v 67. minutě, kdy hostující hráč nejprve trefil tyč, ale jeho spoluhráč se v dorážce již nemýlil – 3:1. V 81. minutě Dukla snížila na rozdíl jedné branky, když se prosadila po rychlé kombinaci po levé straně. Velkou šanci na vyrovnání měla Dukla tři minuty před koncem, kdy Cipra čelil samostatnému úniku. Hostující hráč byl Ciprou při kličce faulován a získal pro svůj tým pokutový kop. Ten však domácí gólman zneškodnil a Rakovničtí si tak na úvod přípravy připisují těsnou výhru.

„Jednalo se o náš první zápas. Hráči po úvodních třech týdnech přípravy poprvé viděli míč a musím říci, že zejména první poločas byl nad naše očekávání. Ve hře byly velmi dobré kombinační pasáže, dokázali jsme vstřelit tři krásné branky a Duklu téměř do ničeho nepustili,“ řekl k prvnímu dějství Marek Tvrz, předseda klubu SK Rakovník. „Druhý poločas do utkání nastoupili dorostenci a hráči, kteří nemají s divizí tolik zkušeností, což se logicky projevilo v naší hře a Dukla prokázala svoji kvalitu. Vyzdvihl bych výkon mladého Honzy Šrédla, který s Jardou Červeným v útoku představoval pro obranu Dukly velké nebezpečí, ale také účelně pracoval ve prospěch mužstva. Nyní hráče čeká velmi náročný týden,“ přidal Tvrz. (md)

SK Rakovník – Dukla Praha U19 3:2

Branky SK Rakovník: 28. a 37. J. Červený, 5. Zd. Schwendt. Poločas: 3:0.

SK Rakovník: Cipra – J. Krupička, Duchoň, Severin (46. Šindler), Razím (46. Devera) – P. Tvrz, Sklenka, R. Hamouz (46. Čech), Zd. Schwendt (46. M. Krupička) – Šrédl (46. Holub) – J. Červený (65. Šrédl).