O další důležité body na cestě k záchraně bojovali hráči Tatranu v Neratovicích. Úvod patřil jednoznačně domácím. Ve 3. minutě hlavičkoval z deseti metrů nad nehlídaný Rejman a o pár vteřin později střílel do stejných míst ze dvaceti metrů Duch. Stejný hráč zkoušel štěstí ještě v 9. a poté ve 14. minutě, ale Kabele oba pokusy k levé tyči zneškodnil. Ve 20. minutě obral na půlce domácí kapitán o míč Maříka, pronikl až do vápna a jeho křižnou střelu musel Kabele vyrazit na roh. Zbytek poločasu patřil Tatranu. Ve 25. minutě poslal Vecka míč z vlastní půlky do vápna, ten propadl k Nesládkovi, jeho střela skončila na pravé tyči. Míč však pohotově vrátil do sítě Kingsley- Omovie – 0:1. Stejný hráč vyzkoušel domácího gólmana po půlhodině hry přízemní střelou z hranice šestnáctky, ale domácí gólman dokázal míč vyrazit do bezpečí. Ve 34. minutě přistrčil Kingsley-Omovie míč do vápna Novákovi, ten obešel gólmana a do prázdné branky zvýšil na 0:2. Maříkovu ránu z úhlu brankář Dědek vyrazil na roh. V posledních chvílích poločasu prodloužil na přední tyči Vernerův rohový kop Černý a Hradecký poslal rybičkou míč do sítě – 0:3.

Pokud domácí pomýšleli na zvrat v utkání, pak jim vítr z plachet vzal ve 49. minutě po faulu na Kingsley-Omovieho výborně zahraným trestným kopem Mařík, když střelou přes zeď navýšil na 0:4. A Mařík byl při chuti i nadále. V 52. minutě střílel levačkou mimo branku a po hodině hry nastřelil pro změnu pravou nohou břevno domácí branky. V následující akci se ještě ocitl v dobré pozici Nesládek, ale domácí gólman mu šanci pádem pod nohy zlikvidoval.

Neratovičtí se dočkali v 65. minutě, když Rejmanovu střelu k tyči Kabele vyrazil a nehlídaný Yaroshenko doklepl míč do sítě- 1:4. Když v 78. minutě dorazil z malého vápna míč do branky hostů Vorasický a snížil na 2:4, mohlo se zdát, že je zaděláno na drama. Ale hosté jej nepřipustili.V 80. minutě vysunul Mařík Kingsley-Omovieho a ten těsně minul levou tyč. V poslední minutě ještě ze dvaceti metrů technickou střelou minul těsně Mařík, ale to nemuselo hosty mrzet. Vezou domů cenné a důležité tři body.

„Kromě úvodních dvaceti minut, kdy si domácí vytvořili nějaké šance, jsme byli lepším týmem. Výhra mohla být i vyšší, ale jsme velmi spokojeni. Odpoutali jsme se z posledního místa, čímž jsme splnili prvotní cíl,“ radoval se po vítězném zápase trenér rakovnického Tatranu Radek Polášek.

Neratovice – Tatran Rakovník 2:4

Branky: 65. Yaroshenko, 78. Vorasický – 25. Kinsley-Omovie, 34. Novák, 45. Hradecký, 49. Mařík. Rozhodčí: Štěřík. ŽK: 2:1. Diváci: 130. Poločas: 0:3
Tatran Rakovník: Kabele – Hradecký, Bredler (46. Kučera), Vecka, Černý – Rothe, Verner, Novák (80. Ryška), Nesládek (68. Junek) – Mařík (90. Kutafin), Kingsley-Omovie (88. Dolák).

Miloslav Doležal