Důležitý zápas pro domácí začal dvěma střeleckými pokusy Hamouz, ale první obrana ztečovala na roh a druhý ze třiceti metrů vyškrábl gólman Blažek z pod břevna. Hosté nejprve zahrozili hlavičkou Gueye a ve 28. minutě se přetažený centr dostal ke Králíčkovi, který je poslal do vedení – 0:1. Po půlhodině podržel domácí dobrým zákrokem Šíma. Rakovník hrozil nejvíce centrovanými míči a po jednom takovém od Sklenky spadl míč před Tvrze, který jej z vápna poslal těsně vedle pravé tyče.

První velkou šanci druhé půle měl hostující Votava, ale Šíma jej vychytal. Poté domácí přitlačili soupeře k vápnu, ale Krupičkovu střelu obránci zklokovali, Schwendt těsně minul branku a další pokusy končily v náručí gólmana. V 63. minutě zahrál Sklenka rohový kop, ve vzniklé skrumáži se nejlépe zorientoval Krupička a ve skluzu poslal míč do sítě – 1:1. Domácí se hnali za vítězstvím a hosté podnikali nebezpečné brejky. Šíma musel dvakrát rybičkou odhlavičkovávat míč za velkým vápnem. Na druhé straně střílel slabě v nadějné pozici Sklenka a podruhé trefil gólmana. A tak přišel minutu před koncem brejk hostů, Gueye našel volného Jindru a ten propálil Šímu – 1:2.

Předseda klubu Marek Tvrz byl po zápase zklamán: „Jsem tak zklamaný, že ani nevím co říct. Asi jsme neunesli tlak, který na nás byl v týdnu vytvořen. Věděli jsme, o co hrajeme, ale nezvládli jsme to. Stále dýcháme, tak budeme bojovat do konce.“

SK Rakovník – Jin. Hradec 2:1

Branky: 63. Krupička – 28. Králíček, 89. Jindra. Rozhodčí: Kolátor. ŽK: 0:2. Diváci: 220. Poločas: 0:1. SK Rakovník: Šíma – P. Tvrz, Krupička, Besta, Razím – Sklenka, Hamouz (81. Čech), Jar. Červený (88. Jan Červený), Pucholt (46. Vilímek) – Severin, Schwendt.

Miloslav Doležal