V 9. minutě sebral Zach z kopaček šanci Lukešovi a o tři minuty později prošel Červený středem hřiště až před gólmana Rojíka, kterému nedal šanci. Domácí záhy vyrovnali, když Bálek ve skluzu usměrnil do sítě centr Pavlíka. Ve 22. minutě se zaskvěl Zach a poté domácí Pavlík nastřelil z trestného kopu břevno. Domácí byli nebezpečnější, ale obrana hostů byla pozorná.

V úvodu druhé půle střílel mimo Diviš a poté trefil po průniku zleva Pavlík boční síť. V 62. minutě předložil Červený míč do obrovské šance Čechovi, ten však laxním zakončením nechal vyniknout Rojíka. O minutu později nastřelil Severin hlavou břevno. V 72. minutě Pucholtův centr přiklepl patičkou Schwendt na vápno Červenému a ten se trefil přesně – 1:2. Ve zbytku utkání si hosté zkušeně pohlídali cenné vítězství.

„V první půli jsme se dostali do vedení, ale soupeř byl lepší a my měli štěstí, že byl stav 1:1. Ve druhé začali domácí náporem, ale šance jsme měli my. Poté co jsme se dostali do vedení, jsme zápas dohráli velmi zkušeně. Jsem nesmírně šťastný, desátý zápas bez prohry je tou nejlepší pozvánkou na příští zápas, kdy hostíme v neděli lídra soutěže, Admiru,“ byl po utkání velmi spokojený předseda SK Rakovník Marek Tvrz.

Klatovy – SK Rakovník 1:2

Branky: 15. Bálek- 12. a 72. Červený. Rozhodčí: Babka. ŽK: 4:4. Diváci: 210. Poločas: 1:1.
SK Rakovník: Zach – P. Tvrz, Besta, J. Krupička, Pucholt (90. Weis) – Hamouz, Sklenka, Červený, Čech (89. Ferreira) – Severin, Schwendt.

Miloslav Doležal