Přitom trenér A týmu Dušan Binder v posledním kole nechal Šnobla na lavičce náhradníků a místo něj postavil do derby se Slaným zkušenějšího, po dlouhém zranění se rozehrávajícího Dominika Šímu. Šnobla vypustil na plac až půl hodiny před koncem, kdy bylo o výsledku dávno rozhodnuto. Přesto mladík zahrál s velkou chutí a stihl do závěrečného hvizdu ještě dva góly. „Že hrál Dominik, mi vůbec nevadilo. Naopak, jsem rád a přeju mu to. Já šanci také dostal a za každou jsem rád. Potěšil mě ten druhý gól, hezká střela po pěkné akci,“ vyprávěl rodák z Nesuchyně u Rakovníka, kde hrál až do 11 let za Tatran.

Ten loni nemohl v áčku mušku najít, ale letos stihl 11 branek a jen tři hráči jsou lepší: Pavel Veselý z Březové, David Halbich z České Lípy a Jindřich Novotný z Meteoru. Mimochodem i on v mládeži za Kladno kopal. Všichni jsou na dostřel maximálně tří branek. „Od gólů na hřišti jsem, ale že jich dám jedenáct, jsem fakt netušil. Je to i tím, že si mužstvo pomalu sedalo a postupně hrálo pořád lepší fotbal. Porazit 8:0 Slaný, to je paráda,“ liboval si po posledním výsledku, který fotbalové Kladensko šokoval.

Šnobl se však po utkání do šampaňského nenaložil. Rychle mířil do sprchy, tašku na záda a alou do Lubné na Rakovnicko, kde hrálo béčko. Šnobl rád vypomohl stejně jako o týden dříve ve Slaném v přímé bitvě o první místo v B třídě. „Ve Slaném jsem měl moře šancí, ale pálil do tyček a do gólmana. Kluci si ze mě utahovali. V Lubné to bylo naštěstí lepší,“ usmíval se na svými pěti brankami, kterými uzavřel sobotní účet na číslici sedm. „To jsem dal za jeden den naposledy v žácích na malém hřišti.“

A kam budou mířit další kroky talentovaného střelce? Výměnu klubu neplánuje, spíš by si rád v budoucnu zahrál s Kladnem Českou fotbalovou ligu. „Letos máme ztrátu, ale naše skupina je vyrovnaná a třeba ještě zaútočíme. Opravdu jsme se na podzim zlepšovali a porazili i výborná mužstva Mostu nebo Českého Brodu. V Kladně je navíc výborná parta,“ těší gólového zabijáka s dětskou tváří Matěje Šnobla.