V úvodu několikrát zahrozili domácí centrovanými míči, ale do vedení šli hosté. Junek vystihl krátkou malou domů a podél brankáře uklidil míč do sítě – 0:1. Jenže za dvě minuty bylo vše jinak. Nejprve se trefil k levé tyči Kabeleho branky Kopta a dvacet vteřin poté utekl obraně hostů Hlaváček a střelou pod padajícím Kabelem dokonal obrat – 2:1. A v 19. minutě dorazil Hlaváček do sítě vyražený míč potřetí – 3:1. O čtyři minuty později utekl po pravé straně Kučera a levačkou podél gólmana vrátil Tatran do hry – 3:2.

Čtvrthodina druhé půle patřila Tatranu. Ve 49. minutě byl při úniku stažen ve vápně Kingsley-Omovie a chvilku na to zezadu sražen Junek, ale ani v jednom případě rozhodčí penaltu nepochopitelně nepískal. V 62. minutě prošel po levé straně do vápna Pátek a předložil míč před prázdnou branku Hlaváčkovi, který tak zkompletoval hattrick – 4:2. Definitivu výsledku udělal o pět minut později Pátek, když se parádně trefil z hranice šestnáctky pod břevno Kabeleho branky – 5:2.

„Dostaneme se do vedení a během pěti minut prohráváme o dva góly, to nejde. Podařilo se nám snížit, dobře jsme vstoupili do druhé půle a až do čtvrté inkasované branky jsme byli lepším týmem,“ uvedl k utkání trenér Tatranu Rakovník Radim Nečas. „Měli jsme kopat dvě penalty, ale rozhodčí neměl odvahu pískat. Prohráli jsme kvůli hrubým individuálním chybám,“ dodal nespokojený Nečas. 

Souš – Tatran Rakovník 5:2

Branky: 15. , 19. a 62. Hlaváček, 14. Kopta, 67. Pátek – 13. Junek, 23. Kučera. Rozhodčí: Nehasil. ŽK: 0:1. Diváci: 325. Poločas: 3:2.
Tatran Rakovník: Kabele – Borák (65. Černý), Vecka, Bredler, Hradecký (87. Vrána) – Verner – Kučera, Nesládek (70. Věchtík), Hrobník – Omovie, Junek.

Miloslav Doležal