Kvůli jarním rozmarům počasí se utkání hrálo na umělce a lépe do něho vstoupili hosté, když Kabele musel hned ve 3. minutě vytáhnout výborným zákrokem ránu hostujícího záložníka ze dvaceti metrů. Domácí mohl poslat do vedení ve 14. minutě Hradecký, ale hlavičkou mířil mimo branku. Velikou šanci spálil ve 25. minutě Junek, když jej uvolnil Mařík. Útočník Tatranu běžel sám na gólmana, ale mířil těsně vedle pravé tyče. Hosté hrozili z rychlých brejků, problémy domácí obraně dělali hlavně hbití krajní záložníci a výborně hrající Nobst. Naštěstí pro Tatran si soupeř nedokázal ve finální fázi dobře přihrát a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhý poločas přinesl podobnou podívanou, šancí se rodilo poskrovnu. Domácí hrozili hlavně střelami ze standardních situací, ale kučera mířil nad branku, Mařík těsně vedle a další Kučerův pokus skončil v náručí gólmana.

Hosté hráli trpělivě a v samotném závěru se po dvou individuálních chybách domácích prosadili během tří minut Chodora a Nobst. Tatran si tak další porážkou hodně komplikuje šance na udržení v divizi.

Příští sobotu zajíždějí rakovničtí dopoledne do Chomutova.

Trenér Tatranu Radek Polášek k zápasu řekl: „Bylo to o prvním gólu. Po chybě soupeře jsme velkou šanci neproměnili, z totožné chyby na naší straně nás soupeř potrestal. Na rozdíl od minulého zápasu jsme byli slabí hlavně v křídelních prostorech,“ přiznal po zápase rakovnický trenér.

Tatran Rakovník – Souš 0:2

Branky: 83. Chodora a 85. Nobst. Rozhodčí: Cupl. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0.
Tatran Rakovník: Kabele – Černý (67. Rothe), Bredler, Vecka, Hradecký – Kingsley-Omovie, Mařík, Nesládek (86. Ryška), Verner (86. Vrána), Kučera – Junek.