Tentokrát to ale bylo o nervy, Tatran ještě deset minut před koncem prohrával 0:1, a to už od 19. minuty. Naštěstí se ke konci duelu dostal do dobré šance Petr Kučera a ukázal, že góly dávat umí. Na rozdíl od prvního kola navíc Tatran zvládl i penaltový rozstřel a urval dva body. Teď ho čeká výjezd do Neratovic. „Pro nás zlaté body, jednoznačně,“ měl jasno sekretář Tatranu David Svoboda.

Narážel tím na kvalitního soupeře, který při lepší koncovce mohl a měl odvézt ze Šamotky tři body. Proti byl zejména brankář Ivan Žulevič, byť i on si vybral slabší moment.

V úvodu ale vychytal neuvěřitelně nejnebezpečnějšího borce hostů Vaníčka a vytlačil jeho pokus na tyč. Následně Vaníček trefil tyčku ještě čistě. Březová svůj tlak zúročila pohotovou ranou země vzduch v podání Kravara. Žulevič zareagoval o zlomek vteřiny později a pak už se mu míč nepovedlo vyrazit – 0:1.

Tatranu pomohlo, že se hostům zranil vážně skvělý veterán Vaněček, ale šance si dál nevytvářel a nemohl se dostat do tradičního tempa.

Když už se zdálo, že hosté nejtěsnější náskok uhájí, tak v 80. minutě vtrhl do vápna ze strany Vrána, prošel po lajně a dal na přední tyč Kučerovi, jenž propálil brankáře.

I tak mohla Březová vzít tři body, hodit je do autobusu a odfrčet na západ. Že se tak nestalo, je zásluha Žuleviče, který okamžitě po vyrovnání vychytal stoprocentní šanci hostů a dovedl zápas do penaltového rozstřelu.

V něm byli tentokrát Tatranští stoprocentní: postupně dali Nesládek, Vrána, Vecka i Hradecký. To stačilo, protože hosté hned v první sérii dali břevno a ve čtvrté ex-vlašimský Badocha skončil na štítu hrdiny zápasu Igora Žuleviče, jemuž patřilo finále právem. „Chytal skvěle, těchhle dvou bodů si musíme vážit,“ dodal David Svoboda.

Tatran Rakovník – Březová 2:1 PK (0:1). Branky: 80. Kučera – 19. Kravar. Rozhodčí: Čechlovský. Diváků: 111.

Tatran: Žulevič – Borák, Vecka, Neumann, Hradecký – Dolák (58. Vrána), Čech, Verner (46. Rothe), Hrobník – Kučera – Nesládek.