Bez Vernera, Vecky a Nováka nastoupili svěřenci Radka Poláška do zápasu s větrem v zádech a záhy toho využili. V 7. minutě poslal Mařík centr z poloviny hřiště, míč si našel Junek, hlavou jej připravil do střelecké pozice Rothemu a jeho tečovaný pokus skončil v síti – 0:1. Ve 27. minutě si vyměnili míč Mařík s Nesládkem, posunuli jej do úniku Kingsley Omoviemu a jeho přízemní centr usměrnil na přední tyč nabíhající Junek podruhé do sítě – 0:2. Opaření hráči Motorletu našli skulinku v obraně Tatranu až těsně před koncem poločasu, ale Kabele skvělým zákrokem vyrazil na roh hlavičku jednoho z domácích útočníků.

Domácí podpořeni silným větrem vlétli do druhé půle s jasným cílem a během osmi minut bylo vyrovnáno. Nejprve ve 49.minutě Měska a o čtyři minuty později Vojta využili zaváhání obrany hostů a hrálo se odznovu – 2:2. Tlak domácích pokračoval i nadále, ale Kabele předvedl několik výborných zákroků a držel naděje Tatranu na bodový zisk. Jenže v 71. minutě po dalším nedůrazu hostů v pokutovém území dostal Scharf domácí do vedení – 3:2. Hosté se nevzdali a v 75. minutě vyrovnali. Maříkovu jedovku domácí brankář pouze vyrazil a dobíhající Nesládek se přes faul k dorážce nedostal. Míč si na značku pokutového kopu postavil Kučera a dokázal vyrovnat – 3:3. O pět minut později však po chybě Černého domácí Kostka pohotově poslal míč za Kabeleho a rozhodl tak o tom, že všechny body zůstaly na Motorletu – 4:3.

„Oproti minulým dvěma zápasům to byl z naší strany lepší výkon. Věděli jsme, co musíme hrát, abychom eliminovali hru Motorletu. Kluci dobře vyplňovali prostory, dostupovali soupeře a navíc jsme byli nebezpeční do útoku,“ řekl po utkání trenér rakovnického Tatranu Radek Polášek. „Byli jsme rovnocenným partnerem, ale tentokrát rozhodly dvě individuální chyby a na ty se těžko připravuje. Jdeme dál, za týden nás zajímá jen vítězství,“ burcuje své svěřence trenér Polášek.

Motorlet Praha – Tatran Rakovník 4:3

Branky: 49. Měska, 53. Vojta, 71. Scharf, 80. Kostka – 7. Rothe, 27. Junek, 80. P. Kučera (z PK). Rozhodčí: Dujsík. ŽK: 3:1. Diváci: 88. Poločas: 0:2.
Tatran Rakovník: Kabele – Černý, Hradecký, Bredler, Rothe (85. Kutafin) – Kingsley Omovie, Mařík, Ryška (70. L. Dolák), P. Kučera – Nesládek, Junek (75. Vrána).

Miloslav Doležal