Úvod patřil sice hostům, před branku Tatranu směřovalo několik centrů, ale první velikou šanci měli domácí. Hradecký centrem našel Kučeru, jeho střelu z deseti metrů obránci zblokovali na roh. Ten zahrál Verner a Junek hlavou trefil tyč chomutovské branky. V 15. minutě propadl na malém vápně míč k Bočkovi, ten ještě na Kabeleho nevyzrál, ale Chaloupka měl snadnou úlohu – 0:1. O dvacet minut později vysunul Příhonský parádní uličkou Mužíka a ten prostřelil Kabeleho – 0:2.

Také vstup do druhé půle patřil hostům, ale střelu Příhonského vykopl z brankové čáry Borák, čímž načal tlak domácích. Ti měli sice územní převahu, ale do šancí se ne a ne dostat. Až v 66. minutě pronikl do vápna Omovie, byl faulován a Verner z penalty nezaváhal – 1:2. Kučerova jedovka mířila do středu branky a Borákovu střelu vytáhl Švejda z pod břevna na roh. V 70. minutě tečoval Borák na přední tyči Vernerův roh, míč však proletěl celým malým vápnem mimo dosah domácích. O minutu později vysunul Vecka Kučeru, ten udělal kličku gólmanovi, ale zakončit nestihl. V závěru Věchtíkovu střelu vykopli hosté z brankové čáry, Borákovu dorážku zblokovali a Junkova hlavička mířila mimo branku.

„Sehráli jsme nejlepší podzimní zápas, jenže neproměňujeme šance, a tak jsme opět bez bodu,“ řekl k zápasu trenér rakovnického Tatranu Radim Nečas. „Prohrát jsme si nezasloužili, protože jsme nebyli horším týmem,“ litoval kouč poražených.

Tn Rakovník – Chomutov 1:2

Branky: 66. Verner (PK) – 15. Chaloupka, 36. Mužík. Rozhodčí: Paták. ŽK: 2:2. Diváci: 110. Poločas: 0:2.
Tatran Rakovník: Kabele – Borák, Vecka, Bredler (46. Černý), Hradecký – Nesládek (82. Věchtík), Kučera, Verner, Hrobník, Omovie – Junek.

Miloslav Doležal