Začátek ale patřil jasně hostům, kteří už v prvních deseti minutách měli vést. Jenže dali tyčku, pak Balšánkovi čapl penaltu Žulevič (a odčinil tak hříchy z minulých zápasů) a nakonec vychytal i Holuba. Kladnu ale hrají výborně rychlonohá křídla Pospíšil s Čížkem. Oba se prosadili ještě před poločasem a hosté tak směřovali k jasné výhře.

Jenže tu byla ještě proslulá Csaplárova past, vedení 2:0 je vždycky částečným rizikem. Zkušený domácí plejer Verner snížil z penalty, která se hostů zdála víc než přísná. „Kluci vtipkovali, že taková se nepíská ani v počítačové hře FIFA,“ ucedil trenér Kladna Dušan Binder.

Tatran za stavu 1:2 zabojoval, s ruskými nováčky v sestavě bratry Markovičovými se pokusil o vyrovnání, ale nepovedlo se. Naopak v závěru byl faulován Čížek a z další penalty upravil na 1:3 Šíma, který se tak po zranění trefil i ve druhém duelu, přitom vždy hraje jen pár minut.

Ani to ještě nebylo vše. V závěru zaváhal kladenský mladík Kočí a jeho chybu na půlce potrestal z rychlé akce Omovie. Na vyrovnání už však Tatranu čas nezbyl.

"Ta poslední chyba byla zbytečná a vůbec jsme se nervovali zbytečně, protože šancí jsme měli hodně, hlavně v úvodu. Takže spokojenost je jen napůl. Vyhráli, stoupáme tabulkou, ale představuji si ještě víc," hodnotil Dušan Binder.

Tatran Rakovník – SK Kladno 2:3 (0:2). Branky: 60. Verner (PK), 90. Omovie - 27. Pospíšil, 37. Čížek, 88. Šíma (PK). Rozhodčí: Míč. Diváků: 100.

Tn Rakovník: Žulevič – Lisner, Pecháček, Verner, Rothe – Čech, Dolák, Hrobník (70. Donkor), V. Markovič (46. M. Markovič), Šrédl – Omovie.

Kladno: Vokoun – Borák, Javorek, Pechr, Ježdík (84. Kolářský) – Čížek, Holub (78. Růžička), Balšánek, Procházka (78. Šíma), Pospíšil (88. Jančí) – Šnobl (78. Kočí).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...