Rakovník přijel dolů Slaného s jasným cílem – v duelu ohrožených týmů neprohrát. To se mu povedlo, když celé utkání nepustil Slánské do výraznějšího tlaku. Ale bez šancí se nehrálo, fanoušci se nemohli nudit. Už v první půli jen zírali, že hostující Omovie místo gólu do prázdné nesmyslně volil další přihrávku. Rakovničtí pak zvedali ruce nad hlavy po zakončení Kučery, šlo ale těsně vedle stejně jako pokus Nesládka po následném rohu. To už ale mohli prohrávat, protože slánský Křeček po rohu hlavou skóroval. Hostující zklamání a domácí radost nečekaně utnul hlavní rozhodčí Švorc, který viděl Křečkův faul.

Slánští mohli zápas rozhodnout i po obrátce, kdy pustili do jediné šance Kučeru (zablokoval ho obětavě Jaráb) a sami si vytvořili několik nadějných možností. Jenže hostující brankářská posila Žulevič (z Admiry Praha) se většinou mohl spolehnout na svoje obránce, kteří skvěle šance Volka i Nádeníčka zblokovali. Sám pak zazářil vyběhnutím proti Galbavému a zákrok zápasu si nechal na 89. minutu, kdy famózně vyškrábl výborně kopnutý trestňák Křečka.

Tomu tedy nebylo v sobotu přáno, ale uspěl v penaltovém rozstřelu stejně jako další Slaňáci. Naopak hostujícího Vernera vychytal Sedlák a Kučera napálil břevno. Slaný tak potěšil aspoň bod navíc. „Já chtěl tři body a myslím, že všichni kluci. Tatran je pod námi, chtěli jsme mu uskočit, ale remíza tomu asi slušela, byť vyložených šancí jsme zřejmě měli o něco víc. Sám jsem měl, ale střílel jsem na bližší tyč a spíš jsem měl zkusit na vzdálenější. Hlavně že to dopadlo,“ ulevil si Zdeněk Volek.

Ten hrával dlouho ligu za Teplice, Ústí či Duklu a naposledy půl roku v rakouské páté soutěži, který je podle něj na úrovni české divize a někdy i ČFL. „Ale začal jsem pracovat a k tomu je angažmá ve Slaném ideální. Doporučili mi ho Lukáš Křeček a Míra Mareš, s nimiž se dobře znám,“ vysvětlil Volek přestup s dovětkem, že tým je ve Slaném výborný. „Jsem tady chvilku, ale jsou tady dobří fotbalisté a myslím, že se záchranou nebude problém.“

Záchraně věří i gólman Ivan Žulevič, který ukázal, že pro Tatran bude velkou posilou. Odchovanec slovenského Bardejova přišel z Admiry Praha a na původem „východňára“ nečekaně dokonalou češtinou mávl rukou nad svým zákrokem proti Křečkově trestňáku. „Zákrok byl dobrý, ale je to o týmu a kluci zápas odbojovali. Byla by velká škoda dostat gól v poslední minutě, protože jsme si prohrát nezasloužili,“ měl jasno chlapík, který se přestěhoval s rodinou do Prahy ve svých sedmnácti a češtinu si osvojil na gymnáziu.

Věří, že i bod nakonec Tatranu k záchraně může přispět. „Co nám zbývá než ho brát. Za bod venku jsme rádi. Měli jsme šance v první půli a zápas by se pak vyvíjel jinak, kdybychom je dali. Chtěli jsme aspoň druhý v penaltách, to je ale loterie a má ho soupeř,“ mrzelo ho. „V klubu je však pohoda. Je na nás tlak, to je jasné, protože se chceme zachránit, ale jinak vše bez problémů,“ dodal.

Slaný – Tn Rakovník 1:0 PK

Rozhodčí: Švorc. Diváků: 220.

Slaný: Sedlák - Vašák, Hansl, Jaráb, Zelenka – Vimr (86. Novotný), Trnka, Křeček, Volek (81. Holly) – Nádeníček, Galbavý (68. Maroušek).

Rakovník: Žulevič – Černý, Vecka, Konejl, Hradecký – Nesládek (76. Hrobník), Kučera, Bredler, Verner, Omovie – Junek.