Domácí měli skvělý vstup do utkání a v první čtvrthodině udávali tempo a dali i důležitý gól. Po průnikové přihrávce šel sám na Žuleviče Janovský a prostřelil ho. Štětí bylo několikrát i blízko zvýšení, ale po krátké Hradeckého malého domů mířil kanonýr Müller a smolař dnes Müller jen do tyče a Vokoun zase z trestňáku mířil jen do břevna.

Tatran chytil dech až v závěru poločasu sérií tří rohů, ale hlavně mu pomohl příchod zkušených Vernera a Rotheho v poločase. Jeho hráči byli pak víc na míči, ale k brance pořádně pronikl až Lisner po lajně. Jeho prudký centr podle hostů zasáhli domácí rukou, ale kopal se jen roh. "Na penaltu neměl rozhodčí odvahu," mínil vedoucí týmu Tatranu David Svoboda.

Podle něj to byl zlomový moment, pak už si Tatran nic vážného nevytvořil. Naopak sám znovu inkasoval po přesné hlavičce Čady. Müller pak mohl dokonat debakl, jenže jednou ho zase zastavila tyčka a podruhé skvělý Žulevič. "Domácí byli lepší, dravější, důraznější a ukazovali větší chuť po vítězství. Na naše kluky jakoby hned na úvod divize padla nějak deka zodpovědnosti, potřebujeme se chytit nějakým dobrým výsledkem," přeje si David Svoboda.

Štětí - Tn Rakovník 2:0 (1:0). Branky: 7. Janovský, 76. Čada. Rozhodčí: Hlaváček. Diváků: 150.

Tatran: Žulevič - Lisner, Hradecký, Pecháček (81. Dolák), Bělíček (46. Rothe) - Čech, Jemeljanov (46. Verner), Donkor, Kučera, Hrobník - Omovie.