On totiž velmi špatný byl také úvod Tatranu. Po čtvrthodince hry brankář Beneš lovil už podruhé míč z brány a zdálo se, že podzimní debakl 0:8 bude ještě překonán. Jenže Lípa už nehraje tak dobře jako na podzim, nejlepšího střelce Halbicha pustila do Neratovic a legendární Štajner nenastupuje.

Navíc Šrédl rychle snížil a Tatran pak hrál slušnou partii. Jenže vyrovnat se mu nepovedlo a v posledních 12 minutách přišly další tři domácí údery.

„Hráli jsme s houževnatým soupeřem, s kterým jsme si měli poradit dříve gólově. Soupeře jsme nechali vrátit do hry, když snížil na jediný gól z našich nepřesností a nedůsledností. V té době se nám nedařilo proměňovat vyložené šance. Klid jsme do zápasu dali až v samotném závěru,“ hodnotil duel českolipský kouč Martin Jánošík.

„Jak to můžu hodnotit, něco si před utkáním řekneme a ve druhé minutě prohráváme 1:0 a když se nám podaří snížit na 2:1, tak neproměníme tři tutovky. Bohužel v závěru jsme vypadli z koncentrace a inkasovali jsme tři branky. Myslím si, že výsledek neodpovídá dění na hřišti, bohužel tak to je. Musíme pracovat dál,“ řekl trenér Rakovníku Václav Eck.

V příštím kole hostí Tatran přece jen slabší Dobříš a bude se snažit urvat další body do tabulky.

Arsenal Česká Lípa - Tatran Rakovník 5:1 (2:1). Branky: 2. Šimon, 14. Blažek (PK), 78. Ježek, 87. Žižka, 88. Kazda - 21. Šrédl. Rozhodčí: Suchánek. Diváků: 155.

Tatran: A. Beneš - Vydra (83. Čadek), Hradecký, Verner (83. Holý), Severin, Kotaska, Pucholt, Čech, Šrédl (63. Jonák), Štěpánek, Červený (83. Laštovka). 


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...