"Bod je pro nás obrovským povzbuzením. Zbrojovka bude doma i v celé soutěži favoritem, chce okamžitě zpět do ligy, takže bod z jejího hřiště je pro nás dobrým začátkem," pochvaloval si po utkání vlašimský kouč Martin Hyský.

Na hráčích obou týmů šla vidět chuť a diváci sledovali zajímavý útočný fotbal. V první půli gól nepadl, ale blízko k němu měly ofenzivní výpady Brna i Vlašimi.

Závěrečné minuty první půle patřily hostům a jen díky tomu, že při domácích stálo štěstí, se šlo do šaten za bezbrankového stavu. V poslední minutě první půle si nejprve Toml málem hlavou vstřelil vlastní gól a vzápětí se vytáhl gólman Berkovec, který lapil gólovou střelu Křičfalušiho.

Vlašim v přípravě porazila i Mladou Boleslav (na snímku). Mistrovské zápasy začne v Brně.
Nejtěžší možný start. Vlašim vstoupí do sezony dohrávkou v Brně

Na úvodní trefu se čekalo patnáct minut druhé půle a k překvapení většiny fanoušků na stadionu padl do brněnské sítě. Po chybě v obraně se dostal do úniku Singhateh, který Berkovce zkušeně přeloboval - 0:1.

Podobná situace se opakovala i po pár minutách, ale domácí příznivci si oddychli, další brejk vlašimského útočníka tentokrát zastavil praporek rozhodčího.

S nadějemi Brna na bodový zisk to postupem času začalo vypadat bledě, ale nakonec ho spasil člověk, na kterého je vždy spoleh, kanonýr Řezníček. Ten se dostal k odraženému míči a přesnou střelou ho poslal k tyči.

Fotbalisté Vlašimi (na snímku z minulé sezony v zápase na hřišti Slavie B) zahájí nový ročník v Brně.
Každý soupeř bude těžký, říká kouč Hyský. Vlašim začíná v Brně

Do konce zápasu chybělo deset minut a oba celky mohly strhnout vývoj zápasu na svoji stranu. Řezníčkovu střelu vyrazil gólman Vágner k Hladíkovi, ale ten prázdnou branku minul. Ve třetí minutě nastavení pak Berkovec pohotovým zákrokem zlikvidoval povedenou střelu Musila.

"Škoda, že jsme nezvládli závěr zápasu, ale bod máme. Cukli jsme víc, než bylo potřeba a nebyli tak nebezpeční. Musím ale kluky pochválit a smeknout klobouk, s bodem jsme spokojení," těšilo Martina Hyského.

S bodem byl spokojený i brněnský kouč Luděk Klusáček. "Remíza hře asi odpovídá. Šedesát minut jsme se hrozně těžko dostávali do hry a nedokázali soupeře dostat pod tlak, něco dopředu vymyslet. Začali jsme hrát až v závěru," poznamenal. A pochválil soupeře. "Vlašim bude patřit do horní poloviny. Snaží se o moderní fotbal, mají výbornou rozehrávku, v přípravě s tím měly problém i ligové mančafty," dodal.

Velké letní benešovské posily! Zleva: Pavel Čmovs, Martin Nešpor a Tomáš Pilík.
Jsme tady, abychom pomohli postoupit, říká benešovská posila Tomáš Pilík

Brno - Vlašim 1:1 (0:0)

Branky: 79. Řezníček - 60. Singateh. Rozhodčí: Křepský – Žurovec, Lakomý. ŽK: 90+2. Potočný – 28. Kulhánek.

Brno: Berkovec – Nový, Endl, Toml, Divíšek (72. Hladík) – Kronus (58. Granečný), Texl, Dav. Jambor, Fousek (46. Potočný) – Řezníček, Smejkal (72. Gaszczyk).

Vlašim: Vágner – Labík, Kričfaluši (83. Dostál), Kulhánek, Heppner (75. Breda) – Onije, Musil – Šubert (83. Šmiga), Beran (61. Šimeček), Solomon (83. Biegon) – Singhateh.