Ve Mšeci domácí začali aktivně a brzy šli do vedení, ale před poločasem se dostal ke střele Jiří Říčka povedla se mu náramně – 1:1. Klobuckým kromě Svobody scházeli také Kubelka a Kalík, přesto hodlali trápit soka i po pauze. A chvíli se to dařilo, i když úvod patřil jasně Mšeci a slepenými zásahy Machovského utekla na 3:1. Jenže pak byl faulován Jiří Říčka a jediný se odhodlal kopnout penaltu – 3:2. Když až příliš rozjetý Machovský atakoval gólmana Jana Říčku, dostal červenou a Klobukům se rázem otevřela šance na vyrovnání. Jenže oslabení domácí koncovku zvládli, z penalty za faul Čížka dali na 4:2 a tři body uhájili. „Vyhráli zaslouženě. Na nás byly absence příliš znát a na jaře nás čeká hodně práce, pokud nás to nechají dohrát. Jestli ano, tak se dobře připravíme,“ slibuje trenér Klobuk Jiří Čížek.

Šílený zápas sehrál Zavidov doma s Velkým Přítočnem. V 16. minutě vedl hlavně díky hattricku Hanycha 4:0 a vypadalo to na další obrovský debakl pro hosty ale zbytek zápasu byl najednou úplně jiný a nakonec to skončilo 4:3! „Poprvé, co jsem v klubu, jsme jeli na zápas autobusem a asi se tam všichni moc rozespali,“ usmál se předseda Velkého Přítočna Jaroslav Hráský.

Ale jeho tým se zvedl penaltou na Popelku, z níž Holeček dal před přestávkou na 4:1. Dvacet minut před koncem snížil Slánský, a když se v 84. minutě nechala po druhé žluté trochu přísně vyloučit domácí star Korčák, a vzápětí dal Popelka na 4:3, začalo drama. „Docela jsme je pak tlačili, a kdyby se hrálo ještě chvíli, asi bychom vyrovnali. Bohužel se to už nepovedlo,“ litoval Hráský, jehož tým jednu chvíli atakoval vršek tabulky, ale nezvládl zápasy se Mšecí či Rudnou a nakonec je s pouhými 12 body téměř na dně. „To mě mrzí, protože některé body jsme měli jako na talíři,“ lituje předseda, jehož budoucnost v klubu je nahnutá. Na vině ale není fotbal, spíše rozhodnutí vedení obce stavět bytové jednotky. Oficiálně ale Hráský předsedou SK Velké Přítočno ještě je.

Slaný B si nedělalo v Rudné maléry, už ve 3. minutě díky trefě zkušeného Čablíka. Navíc si za chvíli dali domácí vlastní branku a před poločasem dal definitivní klid hostům Galbavý. Hlavní postavou druhé části byl mladíček Marek, který vstřelil hned dva góly. Brankář Mareš udržel čisté konto. Slaný tak přezimuje třetí, ale pouhé dva body za vedoucím Kladnem B, stejně bodů má pak s béčkem Hostouně.

Nadšení panuje na Braškově, který po pádu na poslední místo tabulky v závěru podzimu zabral. Nečekané výhry na hřištích silných týmů Lán a Jedomělic potvrdil doma s Lubnou výhrou 4:2. Přitom hostující Henzély šokoval úvodní trefou už ve 3. minutě. „Vzteky jsem nakopl láhev až někam na pole,“ usmál se trenér Braškova Dan Míčka.

Hráči se ho asi lekli, proto raději rychle zabrali. Štoncner vyrovnal a pak začal zářit hlavní hrdina nedělního mače Josef Brodský. První možnost ještě nedal, ale vzápětí se prosadil a Braškov poprvé vedl. Ex-ligista Brodský si pak zkušeně došel pro trochu přísnou penaltu, ze které Šimáček před poločasem dával na 3:1. Po přestávce byla Lubná ještě víc naštvaná. Zazdila dvě šance a pak neuhlídala zase Brodského, který hlavou upravil na 4:1. Teprve v závěru Vopat korigoval, ale to už bylo pozdě. „Byli jsme lepší, fotbalovější a i bez té penalty bychom zápas zvládli. Závěr podzimu nám hodně zlepšil náladu a jen je škoda, že se teď končí,“ litoval trochu Dan Míčka, který je rád, že v kabině už se dýchá lépe. „Když se takhle hraje, nemusí se nikdo na nikoho koukat skrz prsty a hádat se. Z fotbalu měli všichni radost,“ je rád kouč Braškova.


Načítám tabulku ...