K dalšímu důležitému utkání nastoupili hosté v okleštěné sestavě, s J. Mrázkem na stoperu a M. Krupičkou na levém beku. Úvod patřil domácím, kteří dobře kombinovali a vytvářeli si nebezpečné střelecké pozice. Krejza hlavičkoval těsně nad branku, Kučaba mířil dvakrát mimo. Laštovkovu střelu z malého vápna Kleinmond vyrazil a Klauz trefil z metru jen tyč hostující branky. Na druhé straně Bejblův únik na poslední chvíli zastavil Pešta.

Jenže úvod druhé půle se hostům nepovedl. Ve 47. minutě po špatném výkopu Kleinmonda Klauz poslal míč Kučabovi a ten jej předložil před prázdnou branku Petličkovi – 1:0. O chvilku později fauloval Hartman Klauze a sám postižený z penalty zvýšil na 2:0. Na druhé straně zahrozil Nováček, ale mířil nad a Zíbův trestný kop skončil na zdi. V 81. minutě vystihl Klauz Kleinmondovu rozehrávku a přihrál Maršounovi před prázdnou branku – 3:0.

„Oproti minulým venkovním zápasům jsem hráli bojovně, s nasazením, ale srazily nás hrubé individuální chyby. Domácí byli sice lepší, ale zápas jsme si prohráli sami,“ zhodnotil vystoupení hostujícího mužstva kapitán týmu Jan Mrázek.

Nespeky – Nové Strašecí 3:0

Branky: 47. Petlička, 49. Klauz (PK), 81. Maršoun. Rozhodčí: Remenec. ŽK: 3:4. Poločas: 0:0. Diváci: 70.
Sokol Nové Strašecí: Kleinmond – Hartman, Elsnic, J. Mrázek, M. Krupička – Bejbl, L. Mrázek, Gregor, Nováček – Zíb, Čech.

Miloslav Doležal