Lubná – Lány 0:5

V úvodu bylo utkání poměrně vyrovnané, jenže hosté mají v útoku Balíka a ten nejprve v 18. minutě a posléze o devět minut později poslal hosty do dvoubrankového vedení. Jelikož domácí své akce nedotáhli do zdárného konce, šlo se do kabin za stavu 0:2.

Jestli domácí pomýšleli na zdramatizování zápasu, pak během deseti minut druhé půle přišli i o zbytky nadějí. Nejprve Putík, po něm Reichl a v 55. minutě svým třetím gólem Balík definitivně rozhodli o osudu utkání. Přes několik nadějných šancí, ani jedno mužstvo další branku nevstřelilo, a tak hosté s přehledem vyhráli a vezou domů zaslouženě tři body.

„Bohužel, je to pořád stejné, jak ve špatném filmu. My sami jsme dvanáctým hráčem soupeře. Darujeme hrubými chybami soupeři náskok a to nás sráží do kolen. Věděli jsme, že soupeř těží ze hry jednoho hráče a naši obránci mu připravili několik šancí, z nichž tři proměnil. Naopak my jsme neškodní a žádnou ze šancí jsme nevyužili. Někteří hráči mají obrovský problém se adaptovat na tuto soutěž, pořád hrají v tempu a dovednostmi na úrovni okresního přeboru. A to je na tuto soutěž žalostně málo,“ řekl trenér poražených Zdeněk Vopat.

„Lubná sice hraje o záchranu, ale v první půli vůbec nepůsobila odevzdaně. Zápas zlomil druhý gól, od té doby jsme kontrolovali hru. Jsem rád, že jsem tento zápas, který nebyl vůbec jednoduchý, zvládli a máme tři body,“ radoval se trenér Lán Jaroslav Cafourek.

Branky: 18. , 27. a 55. Balík, 47. Putík, 52. Reichl. Rozhodčí: Louda. ŽK: 0:1. Diváci: 115. Poločas: 0:2.
Baník Lubná: Herink – Vorel, Koch, Suchý, Klik, Štícha, Vopat, Henzély, Varyš, Trejbal, Plaček (82. Sklenička).
SK Lány: Javůrek – Petr, Buršík, Putík (62. Krátký), Reichl (82. Dudášik), Balík, Matějka, Loskot, Muller (40. Dolák), Tetour (73. Vrbeník), Švigár.

Miloslav Doležal