Tápající Zavidov fotbalisté Velké Dobré nešetřili

Doberská parta tentokrát měla slabšího soka než před týdnem ve Vraném. Zavidov po některých ztrátách šikovných hráčů, zejména rychlíka Ždánského či stopera Hornofa, nehraje v sezoně dobře a jedinou klopotnou výhru urval proti bezbodové Hostouni. Na stadionu Čechie také neměl moc nadějí na úspěch, domácí tady hrají o mnoho lépe než venku.

Už po třinácti minutách začal jejich koncert Zelenka a na přelomu poločas Čechie definitivně zápas překlopila na svou stranu Stříškou, Faktorem a pak střídajícím Dejčmarem. Letní posila Faktor pak skóroval ještě jednou a už je na pěti gólech - celkem tedy 5:0 a jasná záležitost.

Braškov urval bod s Lány až ve finiši

Na Braškov přijely Lány a oba celky počítaly velké ztráty. Domácím k šestici absentérů přibyl těsně před utkáním Repaský, jemuž se udělalo zle od žaludku, hosté zase musí naskakovat bez hlavní hvězdy Petra a další opor, tentokrát hlavně Marcela Kedroně.

V hlavách měli i špatnou sérii, jakou nyní s Braškovem mají, ale na zlomení vzájemné bilance poctivě pracovali od začátku, kdy krásnou akci zakončovala za debutujícího brankáře Valenta posila ze Stochova Rus. Když poté Putík centrem objevil Mušálka a ten zvýšil, letěly akcie Braškova hodně dolů. Mohly padnout ještě níž, ale Marek Kedroň pálil jen do tyče, šanci nedal ani Mušálek a nadějnou střelu Cafourka zblokovala obrana Braškova.

Ten se zmátořil v závěru, když mu pomohla akce jeho největší ofenzivní hvězdy Brodského. Od lajny se kličkami dostal krásně přes dva hráče a pak byl Putíkem faulován. Sám z penalty snížil a protože hosté vzápětí omítli zvýšení, přišel další úder Braškova – tentokrát Matěj Hudousek hezky frnkl a obstřelil Javůrka v bráně na 2:2. Konečných, protože Buršík poslední šanci Lán nezvládl.

Hosté tak litovali výsledku, domácí jedině závěrečného zbytečného vyloučení Nejedlého, po jehož zákroku Bejbl pádu trochu přidal. Na druhou stranu mladičký rozhodčí Blížil zvládl svoje druhé utkání v kraji velmi dobře.

Videomomentky // SK Braškov - Sportovní klub Lány 2:2, 1. B. tř. 10. 9. 2023 | Video: Bohumil Kučera

„Jsme rádi za bod, protože sestava se nám hodně rozsypala a musel hrát i sedmnáctiletý Kloček. Brankářskou premiéru měl Valent, ale nemohu mu nic vytknout, chytal dobře. O kvalitě Lán jsme věděli, mají teď silné mužstvo, navíc vedly 2:0, takže remízu opravdu beru,“ hodnotil trenér Braškova Martin Šalamoun.

Hostující Milan Petr byl nadšen podstatně méně. „S pokorou ten bod beru, ale jsme zklamáni, protože už jsme měli výhru ukopat a zápas zvládnout. Možná jsme měli dát třetí gól, který by Braškov zlomil. Škoda, mohli jsme být druzí a někde tam bychom se rádi pohybovali,“ litoval Petr.

Jeho klub čeká těžký týden. Už ve středu hostí v Poháru SKFS o soutěž výš hrající SK Rakovník (17:00) a zve do hlediště lánského stadionku co nejvíc fanoušků. V sobotu pak nastoupí opět doma proti Libušínu v klasickém mistráku.