O podzimní části sezony jsme si povídali s trenérem mužstva Janem Ducárem, který tým převzal v průběhu soutěže po odstoupivším Petru Svobodovi.

S jakým cílem jste vstupovali do letošní sezony?
Do letošní sezony jsme vstupovali s jasným cílem se zachránit. Tento cíl máme pořád v plánu a budeme se ho snažit splnit.

Můžete zhodnotit podzimní část soutěže, po které jste na patnáctém, tedy předposledním místě tabulky?
Podzimní část se nám vůbec (důrazně) nepodařila. V prvním zápase v Kutné Hoře jsme smolně prohráli, ale naše hra tam byla dobrá. Pak jsme jeli do Hřebče, kde nás neuvěřitelným způsobem poškodil rozhodčí! Třetí zápas jsme doma jasně vyhráli a mysleli si, že jsme zpátky ve hře, ale to byl omyl. Od té doby se nám nedařilo ani herně ani výsledkově. Ještě k tomu nám po šestém kole skončil trenér Svoboda, což nás mrzelo, ale bylo to jeho rozhodnutí a my ho museli respektovat. Pak jsem mužstvo převzal jako hlavní trenér já. Následující kolo jsme doma vyhráli, ale pak to zase šlo z kopce. Kluci na trénincích makali, ale o zápasech to pak nebylo tak, jak bychom si všichni představovali. Toto všechno vyvrcholilo domácím zápasem s Klíčany, kdy jsme to absolutně nezvládli a dostali nářez nula sedm. Začalo se nám dařit až ke konci soutěže, ale naštěstí našim soupeřům ze spodní části tabulky se taky nedařilo a proto jsme stále na dostřel. Všichni v těch posledních kolech mnohem více makali a hráli kompaktně jako opravdová parta.

Co vás čeká v jarních odvetách?
Cíl na jaro je naprosto jasný - udržet naši formu z konce sezony a zachránit soutěž. Takže se na to budeme od sedmnáctého ledna důkladně připravovat a dáme to toho veškeré naše úsilí.

Jaké očekáváte pohyby v kádru?
Pohyby v kádru by měly být minimální, odešli nám oba gólmani, kteří se vrátili zpět do svých mateřských klubů, takže potřebujeme vyřešit tuto situaci. Jinak by žádné jiné pohyby neměly být.

Miloslav Doležal