O kvalitách Dobrovíze bylo jasno už dopředu, dali tam dohromady skvělé mužstvo. Novák, Trnka, Krupička nebo Bouška patřili k oporám sousední Hostouně, Faigl s Weisem jsou zase známí hostům z Rakovníka. Přesto Zavidov, roky znám tím, že venku je ho půl, začal nadějně. Po závaru se míč odrazil k Hanychovi, který si těsně před bránou zpracovával, ale byl sražen. Rozhodčí Asník pískl jasnou pětku a Vitner ji proměnil.

Možná zlomový moment přišel na konci poločasu. Domácí do té doby byli sice lepší, ale šance nedávali, jenže pak zkušení borci hostů mysleli zbytečně na útok, míč ztratili a šikovný Daniel Novák píchl merunu kolem Štillera do kasy.

Domácí se uklidnili a další zlom si připravili na 57. minutu, kdy se prosadil jejich nejlepší střelec Faigl. Od té doby už vládli, Trnka, Racocha a Bouška přidali další trefy a favorit tak svou roli na úvod B třídy zvládl.

„Naši kluci po druhém gólu podle mne přestali věřit, že se tu dá něco uhrát. Škoda toho vyrovnávacího gólu, byl zbytečný. Nicméně domácí mají kvalitu a potvrdili ji,“ hodnotil duel trenér Zavidova Daniel Devera.

Dvě střelecké premiéry i dva skvělé návraty

Lány v Hostouni začaly tak, jak končily jaro, tedy hodně dominantně, vyhrály 6:2. Otázkou bylo, zda bude nakonec hrát hlavní postava týmu Milan Petr, jenž zahájil sezonu v Králově Dvoře, kde vypomáhal při velké marodce. V pátek ještě hrál za Cábelíky ČFL proti hostouňskému áčku, v neděli už byl proti béčku zpět v sestavě Lán.

Těm nakonec scházel k dokonalé sestavě jen Marcel Kedroň, který je na dovolené a o jeho přestupu z Tuchlovic se jedná. Další premiéru měly posily Lukáš Rus ze Stochova a Ondřej Chalupa ze Strakonic. Že budou opravdovými přínosy ukázali oba vstřeleným gólem a čeká je platba do klubové kasy.

Skórovali také další dva muži, u kterých stojí gól za zmínku. Michal Reichl hodně dlouho stál kvůli zranění a hned v prvním duelu se mu povedlo zavěsit. A loni nejlepší střelec Jaroslav Mušálek přesto, že ještě nemá zcela doléčené rameno, šel do akce a také se trefil.

Přitom jako první se prosadili domácí Hlaváčkem, ale jejich trochu naivní obrana pak během necelé minutky nechala dvakrát na pozici Buršíka a tenhle šutér si věděl rady s otočením výsledku.

„Za mne to byl slušný výkon, který po pauze šel trochu dolů. Na rovinu: pokud Hostouň bude hrát v téhle sestavě, asi by to měla těžké, ale může si pomoci áčkaři. Nás určitě čeká těžší prověrka za týden na Velké Dobré, i když nečekaně prohrála ve Lhotě,“ hodnotil Milan Petr.