Na městský stadion se chystala velká síla. Příbram dala pro jaro dohromady skvělý tým, který prohrál zatím jen jednou. Navíc má v sestavě výborné ex-ligové borce Slepičku, Zápotočného a Tarczala. Rakovník ale věřil vlastní síle, byť je na lavičce musel zůstat na jaře výtečný Bohatý a hrát nemohl ani Sabo. „A pokud nemá Slepička servis, je odříznutý. To byl náš plán a vyšel,“ byl rád trenér Rakovníka Jaroslav Hamouz.

Domácím pomohla brzká úvodní branka, když dokonale zahráli secvičenou standardku a Šindler otevřel skóre. Po dvaceti minutách hry zahájil po pěkné akci svoje střelecké sólo Petr Wajshajtl, ale pochvalu zaslouží i Čadek, jeho přihrávka byla jako z učebnice.

Pak teprve Spartak vystrčil růžky a několikrát sahal po snížení. Fantastické zákroky v té chvíli vytáhl gólman Pešek a udržel nulu. Když v poslední minutě poločasu Wajshajtl ze skrumáže zvýšil na 3:0, bylo už skoro hotovo.

Spartak sice ještě po přestávce zlobil, nicméně Pešek držel dál pevně a jeho spoluhráči brzy přidali další branky. U třetí Wajshajtlovy tleskala celá tribuna, protože Rakovničáci si ťukali přihrávky z první, až pak střelec zakončoval do úplně prázdné brány nešťastného Popštejna. Ten pak neměl nárok ani na hlavičku Turbáka a populární bůr byl na světě.

„Ze soupeře jsme měli respekt, ale zdravý. Kluci přistoupili k zápasu zodpovědně, podali výborný týmový výkon a zaslouženě vyhráli. Musím jim strašně moc poděkovat,“ zářil Jaroslav Hamouz a speciálně tentokrát vyzdvihl brankáře Tomáše Peška, jenž v důležitých momentech vytáhl těžké zákroky.

Přiznal také, že poděkuje svým bývalým mladým svěřencům z Kladna, kteří porazili Tuchoměřice. Těm nyní Rakovník odskočil o tři body, ale při lepší bilanci vzájemných zápasů je vlastně vepředu o body čtyři.

SK Rakovník – Spartak Příbram 5:0 (3:0). Branky: 7. Šindler, 23., 45. a 61. Wajshajtl, 64. Turbák. Rozhodčí: Chovanec. Diváků: 300.

Rakovník: Pešek – Čadek (56. Valcha), Šindler, Severin, Turbák – Vydra (66. Holý), Sklenka, Wajshajtl (71. Bohatý), Kotaska (81. Paušíma) – Žďánský, Červený (71. Kýzl).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...