Lánům se přestává v soutěži dařit a nemohou být úplně v klidu ani co se týče sestupu, protože ohrožené týmy bodují a na Lány se dotahují. Tým je sice pořád šestý, ale na sestupovou pozici má k dobru jen čtyři body.

V téhle situaci muselo odjet mužstvo k Vltavě bez sedmi hráčů základu včetně univerzála Mušálka, střelce Buršíka, také Chalupy, obou Kedroňů a minule vyloučeného Putíka. A to ještě brankář Javůrek naskočil s velkým sebezapřením a horečkou a Paluba musel z placu kvůli zranění po osmi minutách.

Libčice začaly aktivně a brzy šly do vedení Hrdinou (13.), ale už po minutě zahrál Milan Petr rohový kop na Matěje Cafourka a jeho hlavička byla přesná – 1:1. Jenže Libčice daly za chvíli další branku Čadkem, a i když tím jejich koncovka do konce duelu vyschla a šance neproměňovaly, nakonec jim to nevadilo.

Lánští totiž měli také pár náznaků, ale v největší šanci Lukáš Rus nájezd ze strany na gólmana neproměnil. „Měli jsme tam i nějaké nadějné závary a gól dát mohli, ale objektivně řečeno byly Libčice prostě lepší a šancí měly víc. Vyhrály zaslouženě,“ uznal Milan Petr a věří, že do dalšího domácího duelu se Lhotou, už extrémně důležitého, nasadí Lány přece jen některé opory, které scházely. „Doufám, že někdo bude v pořádku, bijeme na poplach!“ dodal Milan Petr.