Favorit od zámku vedl jen chvíli

Libušín nedávno doma porazil vedoucí Dobrovíz a teď se s chutí prošel i po lánském zámeckém parčíku. Jako první sice slavili hosté po trefě obra Paluby po rohu, ale brzy byl stav 2:1. Nejprve chytil „Bobina“ Křenek přetažený centr, měl čas ho zpracovat a pak prostřelil Javůrka. Pak si to mezi beky namířil Hrubý, byl sražen a pískala se penalta: sám Hrubý nezaváhal.

Po přestávce lánský favorit sice přidal, ale přes pevnou obranu Baníku se nedostal. Domácí navíc docela šly brejky a čtvrthodiny před koncem jeden využili, když Fujdiar mladší z vápna pěkně přes celou bránu zavěsil na 3:1.

Lány nic nezabalily, dříč Reichl ještě snížil po standardce, ale na remízu už nedosáhly.

„Bojovali jsme, měli i trochu štěstí a máme radost,“ je rád trenér Libušína Josef Fujdiar starší a chystá tým do Zavidova.

Hostouň kladla tuhý odpor

Sedmdesát minut marně bušili fotbalisté Mšece/Nového Strašecí na vrata obrany hostouňského B týmu, hrál přitom druhý s předpoledním. Nakonec favorit lavinu nadšení prolomil díky srdci mužstvo Jánkovi Ducárovi, na něhož vzápětí navázal Petr Kučera. Oba góly byly velmi pěkné, obstřelem jinak skvěle chytajícího brankáře Valína, v sobotu určitě nejlepšího Hostouňáka. Kučera dokonce pálil stylově o břevínko.

Strašecí prý nebyli nervózní, trenér Jan Mrázek měl k dispozici opravdu silnou lavičku. Byli na ní už zmíněný Ducár, ale třeba i uzdravený donedávna nejlepší střelec soutěže Jiří Kapek.

Za hosty měl největší možnost v úplném závěru František Motlík, ale hlavní postava hostů sama před brankářem pálila vysoko nad.

„Překvapilo mě, že Franta tak velkou šanci nedal, tohle vždycky proměňoval. Pro nás dobře, i když by to byla už spíš jen kosmetická úprava. Hráli jsme dobře, měli soustavný tlak, moře šancí, ale soupeřův brankář – asi posila z áčka – byl fakt hodně dobrej. Bez ně by byl výsledek pro nás mnohem veselejší, ale hlavně máme body,“ hodnotil nakonec v závěru hrající trenér Jan Mrázek.

Hostující Jiří Kubát pochválil tým, jak i běz několika hráčů sestavy bojoval. "Hráli jeden za druhého, z áčka nám pomohl - a skutečně pomohl - brankář Valín. Nějaké šance jsme také měli, škoda, že jsme neproměnili. Ale kluci na sobě makají a věřím, že když vydrží, budeme pořád lepší a přijdou i výhry," byl optimistický Jiří Kubát.

Malá komplikace jen před půlí

Vraný doma řádně zchladilo po minulé výhře natěšené Hředle sprchou 6:2, i když dvě branky padly vlastně až v poslední minutě. „Ale i když jsme dostali zbytečně gól těsně před koncem poločasu na 3:2, kluci hráli tak, že jsme o jejich výhře nepochyboval,“ prohlásil trenér Vraného David Cimrman.

Jeho tým inkasoval jako první od hostujícího šutéra A. Vitnera (mimochodem jeden z celkem čtyř Vitnerů v základní sestavě), ale už za tři minuty srovnal Hansl a za další tři Kubík otočil. Když pak Novák nádherně z půlky obešel několik protihráčů a předložil Růžičkovi snadnou branku na 3:1, vypadalo to už tehdy na debakl.

Jenže Hředle bojovaly a opět A. Vitner korigoval, do pauzy chybělo pár vteřin.

Po přestávce se ale hosté do tlaku nedostali a naopak bleskově inkasovali od Jarába. V úplném závěru ještě Kubík a Sirůček vedení zvýraznili. „Sice jsme si zápas malinko komplikovali nedůsledností při bránění, ale celkově jsme hráli velmi dobře, o výhře jsem neměl pochybnosti. Po nepříliš povedené zimě jsme hráče kritizoval, ale musím uznat, že zatím hrají nad očekávání. Mrzet nás může jen domácí remíza se Lhotou,“ dodal David Cimrman.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...