„Pokud stručně zhodnotím podzimní část soutěže, tak s umístněním panuje absolutní spokojenost a až na úplný závěr podzimu i s herním projevem,“ načal hodnocení podzimní části soutěže kouč rezervy SK Rakovník. Ten si pochvaluje i práci svých kolegů. „U našich mladých odchovanců se projevila práce mládežnických trenérů – Křivánek, Procházka,“ přidal Weis.

Podzim byl prostě povedený. Hráči plnili to, co jim trenér řekl. „Za celý podzim jsme obdrželi nejméně branek, čímž jsme splnili stanovenou taktiku, na níž jsme založili naši hru. Jako kolektiv jsme působili kompaktně a s přibývajícím počtem utkání jsme získávali i sebevědomí,“ všiml si rakovnický kormidelník.

Najdou se také nějaké věci, se kterými spokojený nebyl? „Samozřejmě byly i negativní věci, ale i s těmi jsme se vypořádali. Nebudu je zde uvádět, neboť jsou to interní záležitosti a věřím, že během zimní přípravy zapracujeme i na nich a vše dáme do pořádku. Celý tým včetně realizačních spolupracovníků zaslouží pochvalu,“ pochvaluje si Weis.

Všechny zápasy pochopitelně úplně suverénní nebyly. „Když v krátkosti zhodnotím některé zápasy, pak třeba utkání v Zavidově jsme vyhráli s velkou klikou, když domácí neproměnili několik tutovek a nás hodně podržel gólman Kudrna. Povedl se nám zápas s Braškovem, kde jsme po nádherných kombinacích vstřelili šest branek. Asi nejtěžší zápas jsme odehráli doma s rezervou Slaného, kde jsme již po pěti minutách prohrávali nula dva, ale utkání otočili na pět tři. Jak jsem již podotkl, úplně se nám nedařilo v závěru, kdy jsme dvakrát ztratili po penaltových rozstřelech. Co se týká jednotlivých postů, tak v brance se nám vystřídalo pět hráčů, všichni výborní, Kudrna s hvězdičkou. V obraně tvrdil muziku nejzkušenější Fojtík, doplňovaný Weisem, či Kýzlem, a spolehlivými krajními beky Matesem a Titlbachem. V záloze vynikali Gregor s Nováčkem, oba s velmi dobrou kopací technikou a navíc rychlostně vybaveni. Z útočníků vyzdvihnu Holuba, i když mu v závěru zvlhl střelecký prach. Ostatní střídali dobré okamžiky s horšími, ale všichni byli platnými hráči,“ popsal podzim kouč Zdeněk Weis.

Miloslav Doležal