Úvod vyšel mnohem lépe hostům, kteří se v 11. minutě ujali vedení brankou Páva, který předskočil Bláhu a z malého vápna poslal míč do sítě. A za čtyři minuty se z podobné situace prosadil Trpišovský, když předskočil Elsnice – 0:2. Domácí se vrátili do zápasu ve 25. minutě, když se po rohovém kopu prosadil na malém vápně volný Bláha – 1:2. Hosté nevyužili několik dalších šancí.

V 53. minutě vychytal Kleinmond únik Trpišovského. O osm minut později zvýšil z velmi přísné penalty Jíša – 1:3. V 78. minutě vyslal Bohata do úniku po pravé straně Jíšu a ten z rohu velkého vápna přehodil vyběhnuvšího Kleinmonda – 1:4. Domácí hrozili pouze ze standardních situací, při nichž byli ale málo nebezpeční.

„Soupeř hned od úvodu přistoupil k nátlakové hře, která nám dělala obrovské problémy. Neměli jsme dostatek času na kombinaci a brzy jsme inkasovali dvě branky. Do poločasu se nám sice podařilo snížit, ale o osudu utkání rozhodla přísně nařízená penalta ve druhém poločase,“ zhodnotil utkání trenér Nového Strašecí Ján Ducár.

Nové Strašecí – Poříčí n. S. 1:4

Branky: 25. Bláha – 61. (z PK) a 78. Jíša, 11. Páv, 15. Trpišovský. Rozhodčí: Glogar. ŽK: 4:2. Diváci: 80. Poločas: 1:2.
Nové Strašecí: Kleinmond – Mžourek, Elsnic, Bláha, Titlbach – Bejbl (64. Libecajt), L. Mrázek (79. Jemelka), Čech, Hartman – Krupička, Gregor (84. Jánský).

Miloslav Doležal