Vinařice – Lány 5:1

Od samotného začátku se zápas nevyvíjel pro hosty dobře. Již v 5. minutě inkasovali od Dlouhého první branku a o šest minut později musel do branky za zraněného Javůrka Vrbeník. Po půl hodině přidal druhou branku domácích Zelenka – 2:0 a čtyři minuty poté se podruhé prosadil Dlouhý – 3:0.

Hostům se nedařilo korigovat výsledek ani ve druhém poločase, nastřelili dokonce čtyřikrát břevno domácí branky, a tak nejprve Hamouz zvýšil na 4:0 a v 79. minutě završil hattrick Dlouhý – 5:0. Až v úplném závěru snížil hostující Tetour na 5:1.

„Utkání se hodnotí hodně špatně. Kluci si mysleli, že to půjde samo, že se domácí porazí sami. Chyběla bojovnost, nasazení, touha vyhrát,“ ulevil si trenér poraženého celku Jaroslav Cafourek. „Samozřejmě klíčem bylo zranění brankáře Javůrka, protože jsme dostali góly, které by Filip nepustil. Ale takový je fotbal,“ řekl po utkání Cafourek.

Branky: 5., 35. a 79. Dlouhý, 31. Zelenka, 74. Hamouz – 89. Tetour. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 1:2. Diváci: 75. Poločas: 3:0.
SK Lány: Javůrek (11. Vrbeník) – Buršík, Loskot (77. Krátký), Mušálek, Tetour – Petr, Matějka, Muller, Putík – Reichl (82. Mocsonoky), Balík.

Miloslav Doležal