Pro Lány se přitom zápas vyvíjel výborně. Sice bleskově přišly o zraněného Palubu (12. - natažený sval), ale po standardce se prosadil Mušálek a outsider proti o soutěž výš hrajícímu sokovi vedl. Mohl i výrazněji, ale v poslední minutě poločasu trefil Bejbl v sólu jen brankáře do hlavy.

V půli musel odjet na noční střelec Rus, ale Buršík po pěkné akci zvýšil na 2:0 a to měl ještě tutovku Mušálek. Po úniku napálil jen tyčku a to se ukázalo jako zlomové.

Lánským totiž musel pro zranění odstoupit také stoper a kapitán Jakub Matějka, navíc proti nim rozhodčí Týče odpískal po zákroku Marka Kedroně penaltu, která se jim nelíbila a přinesla hodně emocí.

Mladý Horst Siegl, jehož slavný otec byl na střídačce hostů a fanoušci ho rádi viděli, snížil, a pak už hosté utahovali šrouby svého náporu a domácí jen odkopávali.

Dvě minuty před koncem se po závaru opřel do meruny ex-reprezentant Jan Rajnoch a mířil přesně pod břevno – 2:2.

V penaltách držel Lány skvělý Filip Javůrek, jenž dva pokusy lapil, jenže jeho spoluhráči mířili mizerně. Dali jen Petr s Reichlem, naopak bráchové Kedroňové a Buršík selhali. A tak si jarní část poháru zahraje Jíloviště, jenž letos na jaře hrálo dokonce ve finále.

„Jsem zklamán ještě dnes, kvůli klukům. Dřou, makají a tohle měla být odměna. Místo toho jsme blbě prohráli a ještě přišli o další dva kluky, přitom už máme mimo Chalupu, Cafourka a Putíka. Zase jsme tam, kde jsme byli, budeme muset povolat starší kluky Davida Dudášika nebo Pepu Krátkého,“ smutně hodnotil zápas Milan Petr.

Ten měl v plánu vyslat tým na další mistrák do blízké Lhoty na kole, od téhle recese však raději ustoupil. „Aktuálně bychom tam ani nedojeli,“ usmál se.

Lány – Jíloviště 2:2, penalty 2:3 (1:0). Branky: 25. Mušálek, 49. Buršík – 57. Siegl (PK), 88. Rajnoch. Rozhodčí: Týče. Diváků: 80.