Hředle – Hostouň B 4:1

Hředle sice začaly domácí souboj o povinné tři body zle, když si Mrázek vstřelil vlastence už po dvou minutách, ale jinak neměly s výhrou zase tak velký problém. Mladý celek Hostouně přijel s čistokrevným béčkem plným nadějných mladíků, kteří se v téhle sezoně dospělý fotbal spíš učí a lepší budou až v dalších letech.

Domácí už byli klidní na konci první čtvrthodinky, kdy T. Vitner a Bechner překlopili skóre na jejich stranu. Oba borci na konci obou poločasů ještě náskok navýšili a stali se střelci dne.

Trenér domácích Jan Sklenář tak mohl být spokojen, jeho tým si upevnil pozici ve středu tabulky, byť ta je v probíhající sezoně také nejistá. „Do zápasu jsme vstoupili hodně nešťastně, když jsme si hned z první střely mířící mimo dali vlastní branku. To nás trochu vyvedlo z rovnováhy, naštěstí jsme rychle dokázali vyrovnat a dostat se do vedení,“ ulevil si kouč na klubových stránkách a dodal, že od té doby měl jeho tým zápas pod kontrolou a Hostouň k ničemu nepouštěl. „Máme důležité tři body, které nás stále drží ve hře. Musíme ale už začít bodovat i venku, byť na Lánech to rozhodně jednoduché nebude,“ je mu jasné.

Velká Dobrá (v bílém) otočila derby proti Novému Strašecí, gól dal i Patrik Ondrášek.
Ducár mohl Doberáky zadupat, ale druhou penaltu zazdil. Slavila Čechie

Lhota – Braškov 2:2

Lhota byla blizounko tomu, aby doma pokosila dalšího favorita. „Chybělo nám deset vteřin,“ litoval trenér Lhoty Petr Cais, když Tomáš Nejedlý na zadní tyči dobře vypálil a prostřelil gólmana Pejšu.

Braškovští tak sice byli rádi za bod, zároveň si ale uvědomovali, že kádr mají na to, aby ve Lhotě vyhráli. Prakticky celé utkání byli lepším mužstvem, ale jen dotahovali. Simon Chvojka totiž dokonale využil jejich chyb. Při prvním gólu si náhradní brankář Valent (jednička Vošmík omarodil) nešel pro dlouhý nákop, Chvojka si ho zpracoval a od lajny dostal míč do sítě. Když ve druhé půli konečně Štoncner, který hrál proti mladšímu bráchovi, z trestňáku nádherně vymetl pavouky z šibenice, udeřil Chvojka znovu. Ale jak!

Slavoj Kladno - FK Lány 4:2, I.B.tř. 21. 10. 2023
Hudousek se vrátil s velkou fanfárou, vystřelil Slavoj proti Lánům tři body

Bránící Přichystal místo malé domů hlavou zvolil kop přes hlavu, jenže trefil Chvojku do nosu a od něj se míč dokutálel do kasy. Pro nestranné diváky legrace, pro hosty smutek. „Soupeř vystřelí jednou na bránu a dá dva góly. Nemohu říci nic jiného, než že máme smůlu. Přitom rozhodčí, na které jsem si stěžoval posledně, pískali tentokrát bez chyby,“ pochválil trenér Braškova Martin Šalamoun kladenské trio Svoboda, Mareš, Neliba. A dodal, že jeho tým neměl přehršel šancí, ale pořád jich bylo dost na to, aby utkání v pohodě vyhrál. „Že jsme nevyhráli můžeme vyčítat jen sobě. Nedá se nic dělat, musíme makat dál a zkusit bodovat v závěrečných zápasech podzimu,“ plánuje Šalamoun.

Petr Cais, jenž ho kdysi ve Lhotě vedl jako hráče, bod bral. „S takovou kvalitou soupeře a našimi absencemi ho brát musíme, i když jsme o náskok přišli na konci. A je to náš soused v tabulce, jehož jsme nechali pod sebou,“ připomněl.

Tři jednoznačné výsledky

Další výsledky jsou opravdu jasné a ukazují, že poražené týmy budou mít se záchranou skutečně velké potíže. Švermovu se na podzim nedaří vůbec a zatímco v nedávné minulosti dokázal doma porazit tehdy vedoucí tým Kladno B, nyní na lídra tabulky z Dobrovíze vůbec nestačil a padl 1:6. Ještě hůř dopadl Libušín v Libčicích, kde chytil dokonce devět kousků. Tým se utěšuje, že na poslední tři kola se vrátí do sestavy vůdce Jiří Veselý, ale bude to loni stříbrnému celku stačit?

Zbývá Vraný, které i bez omluveného kouče Davida Cimrmana deklasovalo Zavidov 7:3. Rozhodly bleskové údery L. Dandy a Fedrhance chvíli po pauze, po nichž už Vranští vedli 5:1.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...