Veteráni Hrubý a Veselý pálili dokonale

Že bude Libušín po pátém jarním kole dva body od Velké Dobré, která byla dlouho druhá, to nemohl čekat snad nikdo. Ale stalo se. Právě ex-doberský Jan „Andy“ Hrubý nasměroval Libušín k poměrně snadné výhře na půdě kdysi doma nezdolného Zavidova. Tomu se zápas nepovedl a naivními chybami si od začátku působil katastrofu sám. Nejprve si obránce nechal přeskočit přes hlavu centr a Hrubý měl čas zpracovat míč a uklidit do brány. Pak se prosadil volný po rohu.

Následně ale obdaroval protivníka také Libušín, přesně řečeno zkušená dvojka Poráčanin – Portužák. Nedohodli se a Itner, jenž se po minulém týdnu, kdy ho odvezla sanitka z Braškova, dal dohromady, pohodlně zasunul do prázdné kasy na 1:2.

Před poločasem však Libušínu pomohl vůdce Veselý, když se prosadil po standardce. Do druhé části navíc kouč Josef Fujdiar vyslal ofenzivní sílu v podobě Obradoviče a nové posily Romana Kulikova (osmadvacetiletý borec prošel Duklou, Slavií či Motorletem) a Libušín dominoval.

Maroušek nabil Fujdiarovi juniorovi do prázdné brány, Veselý trefil z trestňáku šibenici a netradiční střelec Pucholt si taky dal góla, když po závaru trefil vinglík.

Zajímavostí je, že rozhodčí Zuskin, jindy přísný, nedal ani jednu žlutou kartu. Ale červenou vytáhnout musel, když domácí Jelínek nešťastně zezadu sundal Obradoviče…

„Pomohl nám dobrý začátek, pak jsme sice udělali strašnou chybu, ale napravili jsme ji. Veselka měl chuť, jeho gól nás uklidnil, v neděli mohl dát i hattrick. V dalším kole s Braškovem to ale bude mnohem těžší,“ tuší trenér vítězů Josef Fujdiar starší.

Vraný klidně mířilo na body

Na kdysi horké půdě ve Švermově se domácí Baník trápí a opět bez zraněných opor podlehl na jaře zatím jedinému neporaženému týmu Vranému 0:4. Švermov se nedostal ani k pořádnému ohrožení branky mladého Pražáka, sám si naopak dal na úvod vlastence, když brankář Truhlář nezvládl prudký centr z rohového kopu. U gólu mu ztížil pozici Jaráb, tenhle signál Vranému už vyšel zkraje jara proti Lhotě. Právě Michal „Džerba“ Jaráb se před půlí postaral o druhý gól, když přesně trefil zpoza vápna – Truhlář se ani nepohnul.

Po přestávce si vylepšil střelecké konto dvěma trefami Kubík a opět útočí na korunu krále střelců I. B třídy. „Nebyl to tak složitý zápas, kontrolovali jsme ho. Potěšilo mě, že kluci poslechli mou radu, aby víc stříleli. Padl z toho důležitý druhý gól,“ byl rád kouč Vraného David Cimrman.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...