Nedaleko známého lyžařského areálu Klínovec pak strávili lišanští fotbalisté soustředění. „Věrni tradici jezdíme do této destinace bez přestávky již třináctou sezonu, a to s vlastním kuchařem, bývalým hráčem Jirkou Mladým a jeho pomocníky Vaškem Mutinským starším a Mírou Červeným,“ uvedl Václav Švelch z lišanského tábora.

Ve čtvrtek a v pátek se uskutečnily dvoufázové tréninky, dopoledne vždy běžecké. Odpolední tréninky byly spíše zaměřeny na rozvoj dynamickosilové, koordinační a reakčně rychlostní schopnosti. „Kvůli sněhu jsme nemohli využít místní fotbalové hřiště, ale našel se i odhrnutý plácek na báčko na dvě branky,“ řekl Švelch.

Tradičním zpestřením pak byla třetí páteční tréninková fáze, rehabilitace v bazénu a vířivkách v lázeňském centru v Jáchymově.

Nečekaně nejdobrodružnější částí soustředění byl návrat v husté sněhové vánici. „Situace na silnicích kolem Podbořan či na Karlovarce si vůbec nezadala se situací v Krušných Horách. Nakonec však všechno dopadlo dobře a všichni řidiči absolvovali cestu bez ztráty kytičky,“ usmíval se Švelch. (md)