Krásný Dvůr – Lišany 3:1

Prakticky po celé utkání se hrál svižný a bojovný fotbal, nahoru – dolů, se šancemi na obou stranách.

Krásný Dvůr šel do vedení po hodině hry a lišanské standardní situaci, kdy brankář vyrazil střelu L. Řepky a následně došlo k založení rychlého protiútoku. Lišany srovnaly krok po pěti minutách, kdy se na pravé straně vtipně uvolnil L. Řepka, pasem našel na hranici šestnáctky zády k bráně Paseku, který si zpracoval míč do otočky a trefil přesně k tyči. Před koncem prvního dějství se po Pasekově vysunutí řítil sám na branku Roušavý, ale šance skončila pouze krvavým šrámem na jeho levé holeni po srážce s odvážně vyběhnuvším gólmanem.

Krásný Dvůr šel znovu do vedení po hodině hry a znovu z rychlého protiútoku, na jehož konci se domácí útočník na hranici vápna šikovně zbavil Bagiho a zamířil přesně k pravé Řepkově tyči. Vyrovnání měl téměř vzápětí na noze Mutinský. Po šikovném prostrčení od Roušavého se ocitl sám před gólmanem. Ten však lob lišanského středopolaře vyndal konečky prstů mimo tyče. Na začátku poslední dvacetiminutovky odvrátila domácí obrana lišanský roh, z čehož došlo znovu k založení parádní brejkové situace s bleskovým přečíslením, a výsledkem byl třetí gól v Řepkově síti.

Lišanští se ve zbytku času snažili tlačit dopředu. Ve dvou zajímavých šancích se ocitl Jelínek, ale proti výborně chytajícímu brankáři neuspěl, stejně jako Roušavý, který sice ustál nedovolený zákrok ve vápně, ale již nedokázal dostat balón do branky nebo najít nabíhající spoluhráče. Hráči Krásného Dvora využívali okének v lišanské obraně k dalším rychlým kontrům, ale Z. Řepka už za své záda nic nepustil a skóre už se nezměnilo.

„S ohledem na nekompletní složení týmu a dva dny objemových tréninků v nohách hráčů, jsem si o výsledku přílišné iluze nedělal. Porážka jedna tři po nerozhodném poločase vyplynula hlavně ze skutečnosti, že jsme nedokázali proměnit šance a zřejmě právě kvůli únavě nebyli schopni zachytávat rychlé protiútoky soupeře, ze kterých vstřelil všechny tři branky,“ okomentoval utkání lišanský Václav Švelch, který by podle všeho měl od jara nahradit na střídačce Jiřího Jelínka ve funkci trenéra.

Branka Lišan: Paseka. Poločas: 1:1. SK Lišany: Z. Řepka – Bagi, Chládek, Kindl, Žalud – L. Řepka, Medřický, Mutinský, Paseka – Krůta, Roušavý, střídali Karvai, Jelínek. (md)