Na umělé trávě Tatranu Rakovník se hrál naprosto vyrovnaný fotbal. Hosté vynikali rychlostí a důrazem, Strašecí se zase lépe dostávalo do dobrých šancí. V první půli trefil Mašek jen tyčku, navíc pak musel po faulu odstoupit, měl by být ale v pořádku. Neuspěli ani Mrázek, Nováček nebo Kučera, většinou proti nim skvěle zasáhl výborně chytající Zavadil.

Ve druhé části už ani on nemohl dosáhnout na ztečovaný pokus Šrédla, ten ale skončil také na tyči.

Skóre se poprvé měnilo dvacet minut před koncem. To se po rohovém kopu odrazil míč za vápno k Erbovi a Matěj – podle Radima Suchánka nejlepší hráč zápasu, pálil dokonale – 1:0.

Hředle (v zelenobílém) hrály proti Braškovu výborně a dávaly góly - vyhrály 5:1.
Jedomělický Zahradník hvězdám Hředel tkaničky nezavázal

Strašecí pak cenný náskok bránilo, ale podobně jako třeba Slavie v Liberci neubránilo. Ve druhé minutě nastavení kopali hosté roh a Kochman na přední tyči hlavičkou přes celou bránu mířil přesně.

„Byl to zbytečný gól! Rohu předcházela standardka z jejich půlky, při které jsme příliš couvli a pak ještě nezkontrolovali míč, který mohl doběhnout do autu. Bohužel jsme to neudělali a stejně jako s Kralupy jsme inkasovali po rohu na přední tyčku,“ hořekoval trenér Strašecí Radim Suchánek.

Další zápas I. A třídy: Nové Strašecí (v šedém) - Vestec 2:1. mezi hosty uniká Lukáš Mrázek
Radost vystřídal smutek, Strašecí přišlo o Lukáše Mrázka

Fotbal to podle něj nebyl příliš ke koukání. „Soupeř byl hodně zajímavý pohybově a důrazem, ale do šancí jsme ho nepouštěli. Sami jsme jich měli dost, ale málo proměňujeme,“ litoval Suchánek, jenž už na část zápasu mohl využít uzdraveného Svobodu. Loučila se také krátkodobá posila ze Zavidova Petr Kučera. I když loučil… „Ještě bychom rádi, aby nastoupil v sobotu, protože Zavidovští hrají až v neděli. A Petr dva zápasy za víkend fyzicky zvládne,“ je přesvědčen Radim Suchánek.

Nové Strašecí – Nelahozeves 1:1 (0:0). Branky: 71. Erba - 90. Kochman. Rozhodčí: Čechmánek. Diváků: 50.