I proto na podzim letošního roku možná Zavidov myslel výš než na páté místo v tabulce I. B třídy, skupiny A. Jenže několik výpadků s jednoduše hrajícími, důraznými protivníky stálo klub lepší postavení. Přesto není 15 bodů z osmi utkání marným ziskem a ztráta na první Slaný B činí jen šest bodů. Na druhou Hostouň B jsou to dokonce jen body tři.

Zavidov tradičně vyčníval střelecky a celkově ofenzivní hrou. K tradičnímu triu hlavních střelců Ždánský, Korčák, Hanych se přidává stále častěji Neveďal a výsledkem je 31 branek, což je v osmi zápasech průměr 3,87 gólu na utkání. Lepší je jen staronový účastník soutěže AFK Loděnice, ten dal o gól víc.

Však má také dokonce dva elitní kanonýry vévodící pořadí celé soutěže – veterán Herejt se trefil třináctkrát a mladší Hrudka vstřel gólů 9. Stejně jich stihl Dominik Ždánský, hlavní střelec Zavidova.

Hráči Loděnice byli také nejtěžším zavidovským sokem v dosavadním průběhu B třídy. A jediný Zavidov je porazil za tři body, jinak celek z Berounska prohrával pouze po penaltových rozstřelech. A jeho hráči mají jasno: skupina A je v I. B třídě mnohem snadnější než tzv. příbramská skupina E, kterou hrávali donedávna.

Však si také lodivod Zavidova Daniel Devera výhry 5:3 hodně cenil. „Loděnice byly kvalitním soupeřem, který byl velice silný na míči a při kombinaci. Kluci vítězství doslova vydřeli a odměnili tím sebe i naše výborné fanoušky,“ byl Devera téměř maximálně spokojen.

Těšily ho ještě výkony proti slabšímu, ale pokroky dělajícímu rivalovi ze sousední Lubné, a také výhra na Tatranu Rakovník. Horší byla prohra se Slaným B, ale to přece jen na podzim chytilo formu. Zavidovu se nepovedla první půlka utkání, navíc mu scházel nemocný Korčák. 

Bohužel, jak jeho důrazný a na míči rovněž silný tým odehrál zápasy v Klobukách a na Braškově, s tím už byl trenér spokojen méně. Klobučtí ve 2. kole využili efektu nového trenéra na střídačce a jednoduchou hrou dosáhli na zaslouženou výhru 2:0. V posledním hraném – osmém kole, pak Zavidov narazil na Braškově. I tady domácí vsadili na přímočarost a dobré standardky.

Zavidovští navíc museli pětici hráčů nasadit i dopoledne za béčko v těžkém duelu s lídrem tabulky ze Mšece, a zápas nezvládli. „Kluky jsem upozorňoval, že Braškov hraje jednoduchý fotbal, sbírá odražené míče, ale vše asi zapomněli v kabině. Přesto jsme sahali po vyrovnání, jenže skóroval soupeř a pak už šlo jen o to, kolik jich dostaneme, nebo zda to nějak zkorigujeme,“ mínil Daniel Devera.

Prohlédněte si fotogalerii z podzimních zápasů Zavidova.