Tatran B – Zavidov 1:0

V první půli okresního derby, které se překvapivě hrálo na umělce, byl k vidění bojovný fotbal s minimem šancí. Tu největší měl ve 40. minutě Vrána, když běžel sám na gólmana, ale z hranice šestnáctky nastřelil pouze jeho tělo.

Druhý poločas začal velkou šancí Přibyla, ale ten z osmi metrů střílel slabě mimo branku. Hosté si vypracovali velkou šanci po hodině hry, když Žďánský našel zpětnou přihrávkou Skoupého, ale toho pro změnu vychytal Kabele. S přibývajícím časem se hrálo častěji na polovině hostů a v 84. minutě došlo ve vápně ke kontaktu Houdka s Benešem a následoval pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Hájek ve vítěznou branku.

Domácí trenér Václav Eck k zápasu poznamenal: „Pro nás jsou to zlaté tři body. V první půli byli hosté trochu lepší, ale poté, co jim odešel D. Štiller a dalším hráčům docházel dech, jsme byli aktivnější my. Byl to asi remízový zápas. Co se týká penalty, ke kontaktu došlo a řada zavidovských hráčů se ani nerozčilovala. Štěstí se přiklonilo na naši stranu.“

Hostující Daniel Devera řekl o zápase: „Byl to spíše bojovný a ne moc koukatelný fotbal. I přes porážku musím kluky pochválit za bojovnost a za to, že to zvládli hlavně hlavou. Co se dělo dál, se mi ani nechce komentovat. Zaskočilo nás, že se hrálo na umělce, trvalo nám poločas, než jsme se s tím srovnali a pro kluky, kteří mají problémy s kotníky, či koleny, to nebylo vůbec jednoduché.“

Branka: 84. Hájek (PK). Rozhodčí: Stumpf. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Tatran Rakovník B: Kabele – Přibyl (64. Beneš), Šika, Jiřík, Sahaidak, Lisner. Vait (90. J. Kučera), M. Kučera, Hájek, Vrána (46. Zaspal), Dolák. FC 05 Zavidov: Kraus – Vanický (75. Houdek), Vitner, Kapoun, Hornof, Knor (46. Zuda), Žďánský, D. Štiller (51. Skoupý), Dvořák, Klouček, Šíma.

Miloslav Doležal