Po zmíněném zákroku chlumeckého brankáře Pokorného na rakovnického Váňu v minulém kole byl zápas rizikový, tým z Berounska musel totiž shodou okolností právě na Rakovnicko. I proto komise rozhodčích nasadila zkušeného a nekompromisního sudího Petra Zuskina, i proto byl delegátem bývalý ligový sudí Karel Bohuněk.

Chlumec začal ve velkém tempu a Strašecké, jimž chyběli oba stopeři Erba s Trégrem (nahradit je musel záložník Kučera), zatlačil. Gól ale nedal, jen nastřelil břevno a na druhé straně postupně domácí vystrkovali růžky. Obrovskou šanci otevřít skóre měl Šrédl, ale mířil do břevna a odražený míč už sice mezi tyče dostal, ale brankář Mojžíš proti slabé ráně skvěle zasáhl.

A tak šli do vedení hosté, když centrem našli od jara svou největší hvězdu Slepičku a ten proti navrátilci do brány Klímovi (perfektně nahradil operovaného Hrnčíře) nezaváhal. „Podle nás byl ale centrující hráč v ofsajdu,“ mínil strašecký kouč Radim Suchánek.

Milín v příbramském azylu prohrál doma s Kladnem
Foto: Hanzlík koncertoval na milínském jevišti, zlaté body trefil Dejčmar

Hosté mohli jistit skóre z penalty, tu ale Klíma čapl a zase potvrdil, že při návratu do brány je oporou. „Kučera sice při zákroku soupeře dojel, ale už ve chvíli, když brankář držel míč,“ rozporoval penaltu Suchánek. A zlobil se také na situaci na druhé straně, při níž žádali Strašečtí penaltu také – za ruku. 

Místo toho přišlo zvýšení Bláhou a pak vyloučení Nováčka, které domácí tým mrzelo vlastně nejvíc z celého zápasu. Domácí rychlík v 68. minutě šel po soupeři, jemuž se zamotal míč mez nohama, tak ostře, že vznikla mela a po ní létaly karty. Nejdřív žlutá a pak hlavní Zuskin po radě asistenta vytáhl červenou. Za kopnutí soupeře v přerušené hře čeká oporu bubáků stopka.

„Tohle nás mrzí asi nejvíc, ale bohužel těch sporných momentů tam bylo víc a všechny proti nám. Herně to bylo na začátku jasně pro Chlumec, který na nás vletěl, ale po deseti minutách už se hrál spíš vyrovnaný fotbal. Škoda té šance Šrédla, mohli jsme ze zápasu něco vytěžit,“ dodal Radim Suchánek.

Chlumecký Radek Vostárek s trenérem Strašecí při hodnocení rozhodčích vůbec nesouhlasil. "Podle mne pan Zuskin a jeho kolegové předvedli naprosto profesionální výkon. Ve zjitřené atmosféře to na nás vrhá špatné světlo, přitom duel byl opravdu řízen velmi dobře, o tom jsem přesvědčen. A asi vám trenér Suchánek neřekl, co na našeho hráče tmavé pleti pokřikoval jejich masér," ohradil se Radek Vostárek. 

Nové Strašecí – Chlumec 0:2 (0:1). Branky: 27. Slepička, 62. Bláha. Rozhodčí: Zuskin. ČK: 68. Nováček (NS). Diváků: 100.


Načítám tabulku ...